יעלון על גלנט: הוא היה קצין שלא שמר על היושרה והדרך הנכונה

הגשת כתב אישום חמור נגד בנימין נתניהו היא רק שאלה של זמן. וביבי משחק על זמן במטרה לדחות את הקץ באופן שיאפשר לו קודם לכן לשריין לעצמו מחדש את ראשות הממשלה הבאה.

 

אבל כדי שזה יקרה יצטרך נתניהו להשיג לעצמו קואליציה יציבה שבמסגרתה יוכל לתפקד. על רקע זה הצהיר בשבוע שעבר אבי גבאי לא רק שמפלגת העבודה אינה שוללת קואליציה עם הליכוד אבל לא תשב בממשלה בראשות נתניהו אם יוגש נגדו כתב אישום.

 

גם ציפי לבני, שנפרדה מגבאי ורצה לבחירות בראשות התנועה העצמאית שלה הבהירה חד משמעית כי לא בא בחשבון מבחינתה  להצטרף לקואליציה בראשות ביבי. גבאי דרש גם מלפיד ומגנץ להצהיר על כך פומבית.

 

בסוף השבוע עשה זאת לפיד שאמר כי יישב בממשלה בראשות נתניהו אם היועץ יחליט להגיש נגדו כתב אישום, זאת גם אם הנסיבות יהיו כאלה שביבי ינסה להקים קואליציה בטרם השימוע.

 

עתה נותר לשמוע את פסיקתו של בני גנץ בנושא. גנץ עדיין לא אמר מילה ועוד לא ברור מתי נשמע ממנו מצע, תוכניות, חברים למפלגה ועמדות ברורות בנושאים בוערים נוסח בעיית נתניהו.

 

ובוגי יעלון אמר בסוף השבוע כי מכפישים את בני גנץ על לא עוול בכפיו. ״סתם מכפישים אותו. הוא לא התמוטט ולא קרס בצוק איתן ואשתו לא פעילה במחסום ווטש. לעומת זאת אמר בוגי על הרכש החדש של ביבי יואב גלנט כי ״הוא לא שמר על הדרך הנכונה ועל היושרה״. בוגי אמר כי לא יתעקש להיות מספר 1 אם יוגש גוש מרכזי להחלפת השלטון בישראל. גם הוא יסרב להצטרף לממשלה בראשות נתניהו.

 

גלנט המשיך במתקפה נגד הגנרלים ואמר ביום ראשון:

 “גנץ השיג תיקו מול קבוצה בליגה ב’ שקוראים לה חמאס והוביל מערכה ארוכה, יקרה בחיי אדם ולא איכותית. יעלון הפנה עורף למצביעי הליכוד שבחרו בו. שלא יטיף לנו על אמינות ונאמנות”, אמר הגנרל הבעייתי גלנט שברח מכולנו לליכוד אחרי כישלונו האישי הגדול בסיום שירותו הצבאי.

 

לעומת זאת, הודיעו בנט ושקד כי הם מתחייבים להמליץ לנשיא להטיל את הרכבת הממשלה הבאה על נתניהו.

 

עניין מרכזי