לפיד מחזר אחרי לבני ולביבי יש צעצוע חנפני חדש

פוליטיקה היום: בני גנץ בהתבטאות פוליטית נגד חוק הלאום. סמוטריץ׳ נגד אורי אריאל בקרב על ראשות מפלגת המתנחלים. בנט צריך לברוח משקד שמא יידבק גם בו שמץ מהשערורייה הגדולה. ביבי הפך את גלנט לכלי המשחק התורן שלו. מה שהגנרל אינו מבין הוא שזמנו קצוב, כמו כל יתר החנפנים שוויתרו על הכבוד העצמי והיושרה שלהם והפכו לקקנים חנפנים חסרי תקנה ובהמשך ביזו את עצמם ונעלמו מהזירה.

 

ייאמר מייד: בני גנץ בחר נכון כשהדיבור הפוליטי הראשון שלו נגע לקיפוחם של בני העדה הדרוזית בחוק הלאום הפאשיסטי והמיותר.

בכך גנץ מבדל עצמו בנושא חוק הלאום מנתניהו, שעל פי כל המשאלים, רוב מוחץ של הציבור מתנגד לו, כולל חלק ניכר ממצביעי הליכוד. אמנם הרוחות נרגעו מעט אבל רוח האפרטהייד עדיין מרחפת. שום ימני בעל מצפון לא יפסול את גנץ בשל התחייבותו להיפטר מהגיבנת הזו המטילה קלון ודראון עולם על עמנו.

 

ציפי לבני, מנצלת את התוצאות המצויינות של הסקרים שפורסמו לאחר גירושה מהשיתוף עם מפלגת העבודה כדי לנסות ולחבור למפלגת מרכז. סיכוי טוב שהשותפה החדשה תהיה יש עתיד.

 

בימים האחרונים מתקיימים מגעים מתקדמים בין ציפי לבני ליאיר לפיד במטרה לאחד קולות לקראת הליכה משותפת לקלפי. המהלך הזה עשוי להצליח הואיל והוא יכול לשרת אינטרסים של שני הצדדים.

 

לבני, מביאה סקרים המנבאים לה 5-6 מנדטים ויאיר לפיד זקוק לתוספת הזו כאוויר לנשימה נוכח בריחת הקולות מיש עתיד לבני גנץ. מבחינת לפיד, זו הפעם הראשונה ששמע מלבני כי אינה מתעקשת על המקום הראשון ולמעשה היא מעוניינת בשותפות הדומה לזה שהיה לה במחנה הציוני, כלומר מקום שני לה ושיריון עוד 4-5 מאנשיה במורד הרשימה עד למקום ה-25.

 

 

המהלך הזה עשוי לפגוע בבני גנץ שלאיש עוד אין מושג מה יהיה ההרכב האנושי של רשימתו. גנץ צפוי לומר היום דבר מה פוליטי אך עדיין לא ברור מתי יחל הקמפיין המעשי והגלוי שלו.

 

עדכון: ואכן, לפני הצהריים אמר גנץ כי יפעל ככל יכולתו לשנות את חוק הלאום. הוא אמר את הדברים לנציגים דרוזים המוחים נגד החוק הגזעני של נתניהו והמתנחלים.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי