אנשי כדורגל ועו״ד חשודים בהונאת נדל״ן בהיקף מאות מיליונים

איש עסקים מוכר מתחום הכדורגל וכן עורך דין ואנשי עסקים נוספים חשודים בהונאת ענק בתחום הנדל״ן.

.

בהודעת המשטרה נאמר:

במסגרת הלחימה השיטתית של משטרת ישראל נגד הפשיעה החמורה והמאורגנת, בפעילותם הפלילית בארץ הגורמת לפגיעה במנהל התקין ובאזרחים הנורמטיביים, ונוכח ראיות לכאורה אשר העלו חשדות לביצוע עבירות פליליות וכלכליות, פתחו הבוקר היחידה הארצית לחקירת פשיעה חמורה ובינלאומית (יאחב”ל) בלהב 433, יחידת יהלום ברשות המסים ובליווי יחידת יא”ל של רשות המסים והרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור בחקירה גלויה בתום תקופה במהלכה התבצעה פעילות סמויה.

.

בשעות הבוקר נעצרו 6 חשודים ועוכבו 6 נוספים לחקירה באזהרה בחשד למעורבות לכאורה בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, סחיטה באיומים, עבירות לפי פקודת מס הכנסה, עבירות על פי חוק איסור הלבנת הון וכן עבירות נוספות.

.

מדובר בחקירה המנוהלת על ידי משטרת ישראל בשיתוף רשות המיסים, בסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ובליווי פרקליטות מחוז מרכז.

.

על פי החשד, המעורבים, כל אחד על פי חלקו, חברו בצוותא על מנת לעבור עבירות מס ועבירות הלבנת הון בסכומים של מיליוני שקלים, כל זאת באמצעות חברות לגיטימיות כמסווה לפעילות פלילית.

.

עם מעצרם של החשודים, נערכים חיפושים בבתיהם ובעסקים להמרת מטבע וכן מתבצעת אכיפה כלכלית נרחבת.

משטרת ישראל תמשיך למקד אכיפה נגד תופעות של פשיעה חמורה, תוך הפעלת כוחות משימה ואמצעים מיוחדים, על מנת לחשוף עבירות המסכנות את בטחון הציבור ופוגעות בשלומו ולהביא את מבצעי העבירה לדין.

.

צילום אילוסטרציה שאינו קשור לסיפור.

עניין מרכזי