האם גנץ הוא הסוס הטרויאני של ביבי במרכז הפוליטי?

בני גנץ לוקח את הזמן ושתיקתו  לא נעשית מבחירה. הוא נקלע למצוקת זמן שעלולה להיות קריטית בשל הקדמת הבחירות הדי פתאומית מבחינתו.

.

גנץ (אווז בגרמנית) חשב על נובמבר ועבד לאט מדי. עכשיו המצב עגום לו למדי. בינתיים הוא גנרל בלי אלופים, מצביא בלי קצינים בדרג ביניים ופוליטיקאי טירון בלי צוות מקצועי מגובש. יש לו רק חיילים (מצביעימ) המייחלים למנהיגות התקווה הזו מתמוססת במהירות.

.

בסקר חדשות 12 44% כבר מאסו בהתמהמהות ורק 22% עדיין מצויידים בסבלנות. זו תפקע אם לא יימצא הפתרון היצירתי המהיר. גנץ לא רצה את לבני ואפשר שזו הטעות הכי חמורה שעשה, אלא אם הוא בעצם סוס טרויאני של נתניהו הנטוע במרכז במטרה למוטט אותו. קיים יותר מחשד שהוא חושב בעיקר על תפקיד שר הביטחון בממשלה הבאה אבל רוצה להגיע לג׳וב לא כח״כ חסר כוח שניתן להיפטר ממנו בהחנף יד. אם יגיע לתפקיד עם מפלגה וכוח אלקטורלי הרי שנוכחותו והשפעתו יהיו משמעותיים ואורי טווח ולא זמניים ורעועים כשל בוגי יעלון.

 בכל מקרה, בני גנץ דיבר רק פעם אחת. הוא אמר משפט פוליטי אחד על הצורך בתיקון חוק הלאום ומייד חטף מכל עבר ונאלץ לתקן ולהבהיר למה התכוון.  כדרכם של טירונים שאינם רואים מראש את מכלול ההשלכות של מילה היוצאת מפיהם הוא הגיע להפגנה הדרוזית עם הנשפט הזה אבל הוא היה מנוסח ברשלנות איומה.

.

בשלב הזה הרשלנות ואי החשיבה לעומק מאפיינת גם את צוות החשיבה והגרפיקה של המפלגה החדשה. הסיסמה שגויה, הצבע הירוק הצבאי הוא מיליטנטי מדי ונעדר חמימות וצילום חצי הפרצוף בכרזה לקוח מדמיונו הפרוע של חובב סרטי אימה ירודים. הכרזה נראית כפוסטר מביך לסרט אימה זול ודל תקציב.

.

צריך לומר את האמת. הוא אפילו לא גמר טירונות וזה ניכר ומאכזב. עד עתה בני גנץ הוא כישלון מהדהד כפוליטיקאי. בקצב הזה, כל מי שברח אליו מיאיר לפיד ישוב הביתה. יכול להיות שכבר עדיף כתב במחנה שכבר צבר שש שנות ניסיון פוליטי על פני רמטכ״ל שכל העסק הזה נראה גדול מדי אפילו כשמדובר בז׳לוב אווזי המתקשה להלך בביצה הטובענית הידשה שאליה נכנס בחופזה. כמה חבל.

.

ואולי עוד יש תקוה? נמתין בתשומת לב.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar עניין מרכזי