פטפוטי נתניהו הניבו איסור רוסי מפורש לתקוף באזור נמל התעופה בדמשק

רוסיה הטילה וטו פומבי וחד משמעי על נתניהו להמשיך ולהפציץ אפילו מטרות נדל״ן בבסיס הצבאי הסמוך לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק.

 

כל עוד הפעולות נעשו בחסות עמימות ורבאלית ניתן היה להמשיך בהן אך ברגע שהחלה הפטפטת דברי השחץ והרהב של נתניהו הכל השתנה. בישראל הביעו רבים ובכירים במערכת הביטחון ביקורת גלויה על נתניהו שבוחר להשוויץ מטעמים פוליטיים פנימיים במסגרת מסע הבחירות וההשרדות האישית שלו.

 

בתחילת השבוע הכל השתנה: רוסיה הודיעה כי מעתה תמו ההפצצות על מחסנים סביב דמשק. חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת מבכירי יש עתיד, ח״כ עופר שלח אמר בתגובה:

‏״הכישלון המדיני של נתניהו בסוריה נמשך. ההודעה של רוסיה שלא תתיר תקיפות של צה״ל בדמשק היא תוצאה של הפטפוט המיותר של ביבי על התקיפות הקודמות ושל מחדל מדיני מתמשך״.

.

היום יצא נתניהו (בלי אשתו. מישהו ראה אותה לאחרונה?) לביקור חטוף בצ׳אד שגם הוא כל כולו קמפיין פוליטי פנימי. לפני צאתו הקפיד לומר שבעצם הוא נוסע למדינה האפריקנית כי שמע שזה מרגיז את האיראנים.

.

בנמל התעופה אמר נתניהו:

‏”אני יוצא עכשיו לעוד פריצת דרך היסטורית וחשובה, לצ’אד. מדינה מוסלמית ענקית שגובלת בלוב ובסודן. זה חלק מהמהפכה שאנחנו עושים בעולם הערבי והמוסלמי, הבטחתי לכם שזה יהיה. יהיו שם בשורות גדולות. יהיו עוד מדינות.

.

עניין מרכזי