בני יהודה מגנה את אוהדי הגזענים

בני יהודה תל אביב תעמוד לדין משמעתי בעוון אחריות שילוחית לקריאות גזעניות ונהמות שהשמיעו חלק מאוהדיה כנגד שניים משחקניה השחורים של בית״ר ירושלים במהלך הפסד הליגה של הקבוצה בשבת במסגרת הליגה.

 

הנהנות הושמעו במתכוון כדי שהקבוצה תועמד לדין ושהבעלים אברמוב יספוג קנס כספי. החוליגנים כועסים על מכירת החלוץ שועה למכבי חיפה. המשטרה עצרה חשוד ואם ניתן יהיה הוא יהיה צפוי לתביעה אישית. הקבוצה פרסמה הודעה בזו הלשון:

 

הנהלת בני יהודה ת”א, השחקנים והצוות המקצועי, כמו גם רבים מאוהדי הקבוצה, מביעים את מחאתם והסתייגותם הבלתי מתפשרת מהתנהגות חלק מהאוהדים אתמול במשחק בין בני יהודה ובית”ר ירושלים.

.
מועדון הכדורגל בני יהודה ת”א, לאורך כל השנים, קיבל באהבה לשורותיו שחקנים מכל המגזרים, ללא הבדל דת וגזע, כולל בסגל הקיים היום במועדון. בדיוק כמו איסמאילה סורו ומאוויס צ’יבוטה, שנפגעו אישית מההתנהגות אתמול, גם שאר השחקנים, אנשי המועדון ואוהדים רבים חשו נפגעים מההתנהגות הזו שאין לה כל מקום במגרשי הכדורגל ובכלל.

.
נמשיך להאבק בכל דרך בגזענות, בדעות החשוכות ובמעשים מעין אלו, שכל מטרתם היא לפגוע בספורטיביות ובמועדון בני יהודה ת”א.

.

ומנגד, פרסמו אוהדים את ההודעה הזו:

 

אוהדים יקרים, כמה דברים חשובים בעקבות האירועים אתמול:
אנחנו מגנים גזענות. חד וחלק. באותה נשימה, אנחנו גם מגנים את הניסיונות של בעל הבית, ברק אברמוב, לתפוס טרמפ על גילויי הגזענות מהמשחק אתמול ולהכתים באמצעותם את כל הקהל של בני יהודה. זו לא הפעם הראשונה שאברמוב מלכלך על הקהל ולא מפספס שום הזדמנות לעשות את זה, ואנחנו כאן כדי להגיד לו – אין מצב שזה יקרה שוב. לא במשמרת שלנו. ביממה האחרונה בטח שאלו אתכם לא מעט אנשים וחברים אוהדי קבוצות אחרות – “מה יש לכם נגדו?”. אז הנה, במילים פשוטות, הסיבות למחאה ולכעס הגדול על ברק אברמוב:

.

טענה ראשונה: אברמוב מכר את הכוכב הכי גדול שלו ואת השחקן עם הפוטנציאל הגדול ביותר בקבוצה במחיר מצחיק באופן יחסי לסכומים שנהוגים לאחרונה. והוא עשה את זה עם פתיחת חלון ההעברות, כשאין תחליף מקצועי ראוי. אף אחד לא עצר לרגע לשאול מה בער לו כל כך. המהלך הזה הכניס להלם את האוהדים ואת כל המערכת. שחקנים טוענים שלא לציטוט שהם נפגעו מכך.

.

טענה שנייה: אברמוב חוזר וטוען מעל כל במה שהוא מנהל מועדון קטן שלא יכול להיות בצמרת, שהקהל מתלונן ומזיק, שהוא חייב למכור שחקנים. אז נשאלת השאלה, ״מה הוא עושה פה?״ למה הוא מתענה כ”כ? למה לסבול? יכול להיות שהוא בסה”כ משתמש בבני יהודה?

.

טענה שלישית: כפי שכתבנו בפתיחה, אברמוב מחפש כל הזדמנות לצאת כנגד האוהדים, ומנצל את האירוע המיותר מאתמול להסטת הדיון מהנושא העיקרי – מה הוא עושה בבני יהודה?

.

טענה רביעית: המחאה היא לא רק בעקבות המכירה של שועה, אלא בעיקר בגלל הניתוק העמוק שקיים בין המועדון לקהל (ולא להפך. הקהל מחובר למועדון, בטח יותר מההנהלה הנוכחית). הניתוק הזה התחיל הרבה לפני ינואר האחרון: מחוסר הנכונות (והיכולת) של ההנהלה לעסוק בשיווק המועדון ובטיפוח דור אוהדים חדש, כפי שנהוג בכל מועדון ותיק וחזק, הזלזול בצרכים הבסיסיים של הקהל, לרבות הצורך בישיבה ביציע קבוע אחד, מבלי שהאוהדים יהיו תלויים בגחמות כלכליות של הבעלים, התעלמות המוחלטת של הנהלת המועדון מהאוהדים בכלל ומארגון האוהדים (הקודם והנוכחי) בפרט, והשיא היום, באיום ההזוי של הבעלים לשחק בלי קהל ביתי עד לסוף העונה.

.

טענה חמישית: ההתנהלות של אברמוב גומרת גם את קבוצת הנוער. אחרי 19 מחזורי ליגה הנוער במקום האחרון, עם 14 נקודות בלבד, בלי ניצחון מאז אוקטובר. צמצום הסגל של הבוגרים הביא לכך שמושכים שחקנים מהנוער כדי שיישבו על הספסל של הבוגרים במשחקים. זה פוגע אנושות בקבוצת הנוער.

לכן, אנחנו באמת שואלים, וקוראים לכולם לשאול את השאלה המתבקשת האחת והיחידה: אם כל כך רע לו בבני יהודה, למה אברמוב מתעקש להישאר?

Lions Army

.

עניין מרכזי