השמינה מחדש ושונאת את עצמה – איך להחזיר רזון לקדמותו

סוד די גלוי הוא שהבעיה בדיאטה איננה עצם הפחתת המשקל. לא קל להביא אדם להתחיל בתהליך אך ברגע הנכון ובהכוונה נכונה הוא יכול להמריא לדרך החדשה המובילה לאושר הגדול. וכאן מגיעה הפתעה: עצות של תזונאים לא יועילו לכם כדי להישאר רזים. להפך.

 

התזונאים מלאי רצון טוב, ידע ובעיקר מפזרים הנחיות קלישאתיות שלעולם אינן עונות על הצורך להישאר במשקל הרצוי. יש המחזיקים מעמד כמה שבועות, אחרים חודשים ואף לשנה שנתיים ניתן להגיע. אלא שהדבר כרוך במאמץ יומיומי מתמשך שהאדם הסביר אינו בנוי לעמוד בו. תחילה מגיעות נפילות קטנות, הנגררות לחריגות תכופות ובהדרגה להיעדר יכולת לחזור לתלם. מכאן ועד הידרדרות לזלילות איומות, לאכילה מכל הבא לפה, לניקוי ליילי של מדפים במקרר ולארוחות שחיתות המביאות להחזרת כל המשקל שנשר – המרחק קטן והוא נגמא במהירות חסרת מעצורים.

 

קחו למשל את הסלבריטאית השמנמונת שצמחה בתוכנית ריאליטי, עברה תהפוכות אישיות עד שרזתה המון והפכה סוג של גורו למבקשות לחקות אותה. באחרונה היא נעלמה למעריצותיה למשך שבועות רבים מדף האינטרנט שלה. עכשיו עם שובה לתודעה בהופעות תכופות בתוכניות קידום יומיות לאח הגדול, היא אזרה אומץ לכתוב פוסט שבו נאמר בין השאר כך:

 

״עליתי, אבל האמת שלא נשקלתי כבר חודש וחצי. אני מפחדת מהמשקל. אני אוכלת ללא הפסקה, ירדתי מהפסים. אני לא אוהבת את זה”.

 

האישה הנחמדה הזו נפלה במקום שכמעט כל השמנים המרזים נכשלים בו והאשמה אינה מונחת לפתחם אלא באי הבנת התחום לעומקו. התזונאים מבינים באוכל ובדרך היכולה להביא להפחתת משקל אבל לרובם אין מושג מה באמת גורם לאי היכולת האנושית לשמור על המשקל ליתרת החיים. כי הבעיה שונה, עמוקה וטעונה הרבה מעבר למה שנדמה.

.

כל אחד יכול לרזות ואפילו ללא מאמץ יוצא דופן. כמנחה NLP המתמחה בתחום וגאה ב-100% הצלחה בעבודה עם המונחים שלו אוכל לומר כי פיצחתי את הקוד.

 

אם נהוג לחשוב ש-95% לפחות מהמרזים נידונים בעצם לחיי משמשנים השבים לקדמותם ביום מן הימים, הרי הבשורה היא שאין זו גזירה משמיים. אפשר אחרת.

 

כדי להמשיך ולשמור על המאזן המושלם של מאה אחוזי הצלחה אני עושה לעצמי חיים נוחים בכך שאני בוחר את המונחים שלי בפינצטה ולאחר ראיון ממושך המתקיים אחד על אחד.

 

אינני מתחייב לקבל איש לתהליך שאני מוביל ולעיתים אינני מגלה למועמד מה הסיבה לכך שאני מסרב בנימוס לקבלו כלקוח. זה לא אומר שמשהו פגום במועמד. ממש לא. הסיבה פשוטה: מי שאינני מקבל הוא אדם שאינני משוכנע במאה אחוזים שאוכל לעזור לו. חשוב להדגיש כי השיטה עובדת גם בתחומים אישיים נוספים הנגועים בהתמכרות, בהיעדר שליטה, וברצון לעבור טרנספורמציה.

 

בשונה מאחרים, אינני טוען ששיטתי מתאימה לכולם. בעצם, אני לא כל כך אוהב להסביר את השיטה. אגב, השיטה שפיחתי כמומחה NLP, כיועץ ארגוני וכבעל השכלה פורמלית בתחומים רלוונטיים נוספים, פלוס הניסיון האישי שלי, מייצרת אפשרות חדשה להצלחה ודאית עבורך. 

 

ניתן לפנות למייל: NLP.myRAMI@gmail.com.

 

סודיות מובטחת.