פשיטה מאוחרת על סניף החולדות של דומינוס פיצה

מי שחושב ששערוריית החולדות שנחשפה לציבור רק כי הדבר קרה מול חלון ראווה גלוי בסניף הממוקם בקניון בחיפה, היא יוצאת דופן מוטב לו לחדול להשלות את עצמו. כי מה שמתרחש במסעדות, בבתי קפה, במזנונים ובבתי מלון ברחבי ישראל חמור לעיתים אף יותר.

 

הבעיה העיקרית היא ההוצאות הענקיות, העלות המטורפת של כוח אדם, והקושי למצוא עובדים גם בשכר גבוה. חמור מכך, בשל הקושי הזה אלה שכבר מוכנים לעבוד במטבחים, מזלזלים, בלתי ממושמעים, חסרי מוטיבציה ובעיקר: שונאים אותך, הלקוח.

 

בעידן שבו נשים עובדות שעות ארוכות מחוץ לבית המחיר הוא אכילה תכופה ויקרה במסעדות והסתמכות על משלוחים עד הדלת. התוצאה קשה לכיס וחמורה לבריאות. אבל כשם שאף אחד לא יחדל לצאת למלון כי המיטות מטונפות והמגבות משומשות, התפוזה במסעדות לא תרד והטלפונים ברשתות הפיצה, כולל בדומינוס לא יידמו.

 

בתחילת השבוע נרתמו משרד הבריאות ועיריית חיפה לרכוב על הסוס הדוהר של הסירטון האימתני שהגיע לסמארטפון של חצי מדינה. הסניף נסגר ממילא אבל ביוזמת המנהלים ועתה הגיע עת השימוע ובעקבותיו אולי גם סגירה רישמית.

 

מפקחת לבריאות הסביבה של לשכת הבריאות המחוזית חיפה, יחד עם מפקח העירייה הגיעו לסניף “דומינוס פיצה” בקניון במרכז הכרמל שבו תועדו עכברים. נערכה ביקורת אחרי שהעכברים כבר ברחו מסיר הבצק, והבעלים זומנו לשימוע לפני סגירת המקום לאחר שדווח כי ״בביקורת שנעשתה נמצאו ממצאים חמורים, והמבנה נמצא במצב ירוד״.

.

לכתבה, התקבלה תגובה זו במערכת ״עניין מרכזי״ ואנו שמחים לפרסמה במלואה.

.

מדומינוס פיצה נמסר בתגובה: ״ההחלטה על סגירת אחד הסניפים הצפוניים של הרשת בו צולם הסרטון התקבלה על ידי הנהלת הרשת עוד קודם לצילום הסרטון וזאת מתוך אחריות כלפי לקוחות הרשת. ההחלטה על סגירת הסניף התקבלה לאחר שעבודות פיתוח שביצעה עיריית חיפה באיזור הביאו לעליית מזיקים רבים מתחת לפני השטח. רשת דומינוס רואה באיכות וניקיון סניפיה חשיבות עצומה, והסניפים כולם עוברים ביקורות תברואה שבועיות בנוסף על ביקורות תברואה של חברות בקרה חיצוניות.

.

התמונות שנראות בסרטון אינן נעימות לצפייה, גם לא לנו, אך אנו שבים ומדגישים כי התמונות צולמו לאחר שקיבלנו החלטה עצמאית על סגירת הסניף. אנו מכבדים את עבודת משרד הבריאות ונעבוד עמם בשיתוף פעולה.

.

אנו מוצאים לנכון לציין כי מערכת הביוב אשר תמונותיה הופצו היום לא נמצאת בתוך הסניף ואינה חלק מהסניף. הסניף המדובר סגור ובשלב זה אין כוונה לפתוח אותו מחדש. רשת דומינוס רואה בלקוחותיה את הנכס הגדול ביותר שלה, ואף שהסניף המדובר לא היה פעיל ולא סיפק הזמנות ללקוחות בעת צילום התמונות – בכוונתנו לבצע הפקת לקחים משמעותית כתוצאה מהאירוע״.

.

עניין מרכזי