ריאקטור ענקי מוצב בניגריה

חברת Godrej Process Equipment, שהיא אחת מן היחידות של חברת  Godrej & Boyce Mfg. Co. Ltd., העבירה היום את ריאקטור הפירוק הקטליטי (Continuous Catalytic Regeneration [CCR] Reactor) למזקקת הנפט דנגוט (Dangote Oil Refinery) שבניגריה. ריאקטור ה-CCR הענקי, המתנשא לגובה 95 מטרים, גבוה ב-22 מטרים מן המגדל העתיק קוטוב מינאר ושוקל כ-703 טון, פי תשעה ממעבורת חלל.

 

(צילום: https://mma.prnewswire.com/media/816170/Godrej_CCR_Reactor.jpg)

 

עם השלמת ההזמנה, חברת Godrej חיזקה את מעמדה כחברה המוּנעת ע”י טכנולוגיה וחדשנות אשר תורמת בהתמדה וברציפות לבניין האומה.

.

CCR הוא תהליך מרכזי בזיקוק נפט, הממיר את הנפתה בעלת הערך הנמוך למוצרים בעלי ערך גבוה, כגון מוצרים פטרוכימיים ובנזין, באמצעות תגובות שונות כגון דהידרוגנציה, ארומטיזציה, איזומריזציה, דאלקילציה או סגירה בנטילת מימן. ריאקטור ה-CCR הוא מתקן דמוי עמוד גבוה, הכולל זרז שפועל באופן רצוף. נדרשת סבילות מחמירה ביותר לצורך התקנת הציוד הפנימי בריאקטור. הציוד, המופעל על מימן, דורש מטלורגיה קפדנית, כלומר פלדת כרום מוליבדן, דבר המוביל לדרישות ייצור מורכבות מאוד.

.

בדברו על ההישג, מסר מר ג’משיד גודרג’ (Jamshyd Godrej), יו”ר ומנכ”ל Godrej & Boyce: “תמיד היינו בחזית אימוץ הטכנולוגיה, במטרה להציע ללקוחותינו את הפתרונות הטובים מסוגם. ייצורו של הריאקטור המורכב הזה, הגבוה בעולם, והעברתו ביחידה אחת מהווה עבורנו סיבה לתחושת גאווה עצומה. זוהי הוכחה למומחיות הטכנולוגית האדירה של החברה וגם דוגמה ליכולות ההנדסה של הודו. הייצור המוצלח של הציוד הזה רק מוסיף להישגיה של חברת Godrej & Boyce ולטביעת הרגל הגלובלית שלה.”

.

לדברים אלה, התווספו דבריו של מר אלן אנטאו, סגן הנשיא וראש תחום העסקים ב-Godrej Process Equipment, שמסר: ” Godrej Process Equipment היא יצרנית גלובלית מובילה של ציוד סטטי חיוני ברמה מתקדמת ביותר לתעשייה התהליכית. מזה כמה עשורים, לקוחות מרחבי תבל התרגלו לסמוך על Godrej שתיענה לצורכיהם מבחינת דרישות הציוד התפעולי. ריאקטור ה-CCR שנבנה עבור מזקקת הנפט Dangote שבניגריה הוא האחרון ברשימה ארוכה של ציוד מאתגר מבחינת היכולות אשר נבנה ע”י Godrej.”

.

אודות Godrej Process Equipment

חברת Godrej Process Equipment היא אחת מארבעה עשר עסקים השייכים ל- Godrej & Boyce, ויש לה את טביעת הרגל הגלובלית הגדולה ביותר מבין החברות בקבוצת G&B. Godrej Process Equipment הינה מובילה בייצור ציוד תהליכי מותאם ספציפית, כגון ריאקטורים המחופים בקירות עבים, מכלי לחץ, מחלפי חום בלחץ גבוה, עמודים, מגשים וציוד פנימי לריאקטורים עבור יישומים חיוניים שונים במגזריי הנפט והגז, הפטרוכימיה, האנרגיה והמים ברחבי תבל, והיא מייצאת למעלה מ-80% ממוצריה.