איך לבחור סיגריה אלקטרונית?

סיגריות אלקטרונית ומכשירי אידוי למיניהם הולכים ומתפשטים בקצב מסחרר בישראל, אירופה וארצות הברית בשנים האחרונות. עשרות אחוזים מבין המעשנים במדינות אלו עברו לסוגים שונים של סיגריות אלקטרוניות עקב שלל יתרונות שונים ומשמעותיים (החל מחיסול מרבית הפגיעה בבריאות שגורם העישון ועד לריח הנעים יותר, מגוון התמציות שניתן לעשן ועוד), ונראה כי בשנה האחרונה המהפכה מגיעה גם לישראל במלוא עוצמתה. מכיוון שניתן למצוא מגוון רחב של סיגריות אלקטרוניות, מכשירים שונים ויצרנים שונים, רבים עלולים להתבלבל. אז כיצד בכל זאת מומלץ לבחור סיגריה אלקטרונית? להלן כמה טיפים שיסייעו לכם לעשות סדר –

 

הרכב בעצמך או קנה סיגריה אלקטרונית שלמה

 

בתור התחלה, חשוב להכיר כמה מושגי יסוד מעולם הסיגריות האלקטרוניות, על מנת להבין מה בדיוק ניתן ורצוי לקנות. סיגריה אלקטרונית מורכבת לרוב ממספר חלקים שונים, אותם ניתן לרכוש בנפרד או ביחד בתור מוצר שלם ומוגמר. בין חלקי הסיגריה האלקטרונית ניתן למנות את הסוללה, ה”מוד” (vape mode) הלוא הוא החלק באמצעותו מפעילים את הסוללה ובו היא ממוקמת, נוזל האיוד (החלק אותו מאדים בפועל ומכיל את התמציות השונות), הסליל אשר עטוף בחומר אשר סופג לתוכו את הנוזל ומחמם אותו לאידוי והטנק – החלק בו ממוקמים נוזל האיוד והסליל.

 

כאמור, את כל אחד מהחלקים הללו ניתן לרכוש בנפרד, וניתן גם לרכוש סיגריה אלקטרונית שלמה ומוכנה. עבור מי שאינו מכיר את התחום ומתנסה בו לראשונה, ייתכן כי עדיף לבחור בסיגריה אלקטרונית שלמה ומוכנה. לאחר מכן, תוכלו לרכוש ולהחליף חלקים. לדוגמה – לנסות נוזל אידוי אחר, לרכוש פוד אחר וכו’.

 

 

צורה וגודל

 

בין אם אתם רוכשים סיגריה אלקטרונית שלמה או מרכיבים אותה בעצמכם מחלקים שאתם רוכשים בנפרד, חשוב להכיר כי ישנן סיגריות אלקטרוניות ומכשירי אידוי למיניהם בגדלים שונים ובצורות שונות. ישנן סיגריות אשר דומות לעט (או פשוט לסיגריה רגילה…), וישנן כאלו מעט יותר גדולות ורחבות, כמו גם קטנות וקומפקטיות. אנשים רבים מחזיקים יותר מסוג אחד של וייפ, וזאת מכיוון שסוג מסוים מתאים להם במצבים מסוימים (למשל – הסיגריה הקטנה יותר כאשר הם יוצאים ומעוניינים לקחת איתם מכשיר קטן וקומפקטי ככל הניתן)       , וסוג אחר במצבים אחרים.

 

בכל מקרה, כדאי לקחת כמה דקות על מנת להתבונן בקטלוגים השונים ולראות את האפשרויות השונות הזמינות כיום בשוק. מגוון הגדלים והצורות לבטח יאפשר לכם למצוא את הדגמים המתאימים יותר עבורכם.

 

להשקיע בבסיס איכותי יחסית

 

כדאי שלפחות החלקים המרכזיים של הסיגריה האלקטרונית אותם אתם רוכשים יהיו איכותיים ועמידים, כך שגם אם תרצו לשנות ולהחליף את נוזל האידוי, למשל, תוכלו לעשות זאת ולהישאר עם הפוד והסליל שלכם. בכל מקרה, נראה כי הרכבה של מכשיר היא האופציה עימה הולכים מרבית האנשים, ולכן כדאי להשקיע בפוד ובסליל טובים.