הערכות למניעת נקמה של הטרור היהודי בגדה

גבר פלסטיני מחברון נעצר כשהוא מסתתר ברמאללה במסגרת החקירה המאומצת של רצח הצעירה אור אנסבכר. בהודעה רשמית נאמר כי שב”כ הוביל פעילות מודיעינית ומבצעית, ובשת”פ עם משטרת ישראל/הימ”מ, נעצר ערפאת ארפאעיה – בן 29, פלסטיני, תושב העיר חברון. מחקירתו בשב”כ עולה כי בבוקר יום חמישי, 07/02/19, יצא ערפאת מביתו בחברון כשברשותו סכין ועשה את דרכו לכיוון הכפר בית ג’אלה. ערפאת צעד לכיוון היער, שם הבחין באורי ז”ל, תקף ורצח אותה. חקירת החשוד נמצאת בעיצומה, ובמסגרתה נחקר גם המניע לרצח. על יתר פרטי החקירה קיים צו איסור פרסום.

 

כוחות הביטחון נערכים לסכל פיגועי נקמה של אנשי הטרור היהודי בגדה. קודם דיווחנו כי גורמי ימין קיצוני מנצלים את רצח הצעירה כדי להסית נגד ערבים ולעורר שנאה ותאוות נקם. הדבר מתבצע באמצעות הפצת שקרים אודות נסיבות מותה. המשטרה פועלת ללכוד את מפיצי הזוועות ברשת. 

 

המשטרה הבינה את משמעות ניצול הרשתות החברתיות לצורך הפצת השנאה וההסתה ופרסמה הודעה חריגה ולפיה “תיאורי הזוועה שמתפרסמים ברשתות החברתיות” בנוגע לרצח הצעירה אורי אנסבכר בירושלים – חסרי שחר ופוגעים בכבוד הקורבן והמשפחה. הציבור מתבקש שלא להפיץ שמועות כזב מגורמים לא מוסמכים”.

.

 

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין: “אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על מותה ללא עת של אורי ז״ל. הלב נשבר מול אובדן החיים בשיא לבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה”.

 

 

בני גנץ הביע זעזוע מרצח הצעירה אורי אנסבכר, אתמול בירושלים. מהמשטרה נמסר כי נחקר כיוון לאומני או פלילי. 

.

גנץ: “עם ישראל כולו מאוחד בזעזוע על הרצח הנתעב של אורי אנסבכר ז”ל. ליבי עם משפחת אנסבכר ותושבי תקוע. אני סומך על כוחות הביטחון שיביאו למעצר מבצע הרצח הנתעב ועל מערכת המשפט שתמצה איתו את הדין”, אמר גנץ.

.

גופת אנסבכר בת 19 נמצאה ביער לא הרחק מגן החיות התנ”כי כשהיא ערומה ועליה סימני אלימות. היא נמצאה ללא בגדים וללא מסמכים מזהים. מאוחר יותר התברר שמדובר בצעירה שנעדרת מיום חמישי בצהריים.

 

בחקירה משתתפים שוטרים, אנשי צבא ושירות הביטחון הכללי. מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון ידיד, הטיל את החקירה על היחידה המרכזית של מחוז ירושלים. צו איסור פרסום הוטל על כל פרט מפרטי החקירה. צילום: דוברות מד״א.

..

יו”ר האיחוד הלאומי ח”כ בצלאל סמוטריץ’: “‏הפרטים שכן ידועים על רצח אורי אנסבכר הי”ד מציירים תמונה מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת. מדינת ישראל הייתה צריכה לרעוד היום כולה. אני מקווה שצו איסור הפרסום הגורף לא הוצא רק כדי למנוע את זה. דם יהודי בארץ ישראל לא יכול להיות הפקר! אני שולח תנחומים מעומק הלב למשפחה. יהי זכרה ברוך.”

.

הנרצחת נקברה ביום שישי בתקוע. הצילום: באדיבות המשפחה.

 

רה״מ נתניהו: “אורי אנסבכר ז״ל נרצחה באכזריות מזעזעת בירושלים. בשעה קשה זו, כולנו מחבקים את משפחת אנסבכר ואת בית משפחת תקוע. כוחות הביטחון חוקרים את הרצח, אנחנו נמצא את האחראים לו ונמצה עימם את הדין”.
.

הנשיא ראובן (רובי) ריבלין: “אני שולח תנחומיי למשפחת אנסבכר ולבית תקוע כולו על מותה ללא עת של אורי ז״ל. הלב נשבר מול אובדן החיים בשיא לבלובם והכאב גדול מנשוא. עשייתה הנדיבה של אורי למען האחר וטוב ליבה ימשיכו להאיר גם לאחר שאורהּ הגדול כבה”.

.

עניין מרכזי