ליברמן מעריך: נתניהו לא יהיה ראש הממשלה הבא

שר הביטחון לשעבר ויושב ראש מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן,  אומר לפעילים במפלגתו באופן מפורש כי זמנו של נתניהו עבר. לכל ברור כי הגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה באשמת שוחד וסעיפים חמורים נוספים היא בלתי נמנעת נו השאלה היא רק מתי יודיע היועץ המשפטי לממשלה על הגשת כתב האישום.

 

בחוג בית שנערך בסוף השבוע אמר ליברמן כי להערכתו הליכוד ינצח בבחירות וכי הסקרים מצביעים על כך בבירור אבל אם ביבי לא יוכל להקים קואליציה אם תימסר ההודעה על הגשת כתב אישום נגדו. ההערכה היא שיהיו מפלגות וחברי כנסת מכל הזרמים שלא יסכימו ללכת לקואליציה במואשם בעבירות כה חמורות.

 

ליברמן העריך: “אם יוחלט על הגשת כתב אישום, יתכן שנתניהו יחתור לעסקה עם הפרקליטות לפיה יוותרו לו על העמדה לדין בתמורה לפרישה לקיסריה”. בכך רומז איבט כי לא יצטרף לקואליציה של ביבי כפי שנהג בתחילת הקדנציה הקודמת. המאבק הגדול תהיה על הירושה. כרגע נראה גדעון סער בעל הסיכוי העדיף לרשת את נתניהו.

 

נתניהו מצידו נכשל במאמציו לשינוי החוק בכנסת הנוכחית אך ברור שמזימתו היא להביא לחקיקה לאחר הבחירות שתגן עליו מפני העמדה לדין עד לסיום תפקידו, שלפי החוק הישראלי איננו מוגבל כנהוג בעולם.

 

עניין מרכזי