נחשפה שחיתות נרחבת במסעדות ובבתי עסק בתל אביב

יחידת העילית המשטרתית להב 433 מנהלת חקירה נרחבת בקשר לחשדות לקיומו של מערך נרחב של תשלומי שוחד על ידי בעלי עסקים בתל אביב בתמורה לקבלת הטבות ורישיונות להפעלת בתי העסק, חלקם הגדול בתחום המזון.

 

במסגרת החקירה נעצרו הבוקר לחקירה תשעה חשודים ושניים נוספים עוכבו בחשד למעורבות בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים וכן עבירות נוספות. בין החשודים הבכירים נעצר מפקח במשרד הבריאות במחוז דן. הוא חשוד בקבלת תשלומי שוחד ממסעדות בתמורה לעצימת עין בנוגע להפרות חמורות של תקנות.

 

הוא חשוד שקיבל כספים והטבות מבעלי עסקים בתחום המזון בתל אביב כדי לקדם את עניינם. נעצרו גם כמה בעלי מסעדות. החקירה מתנהלת ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל”כ) בליווי פרקליטות מחוז תל אביב ומתמקדת בתופעת השחיתות הציבורית הגדולה בעיר תל אביב. החקירה עשויה להתגלגל גם לערים סמוכות.

 

בהודעה לתקשורת נאמר כי על פי החשד, החשודים, כל אחד על פי חלקו, נתנו לכאורה כספי שוחד לעובד הציבור שבתמורה פעל לקידום תועלתם האישית במתן אישורים ומידע שסייעו בהתנהלותם העסקית תוך ניסיון לפגוע כלכלית במי שלא לקח חלק בתשלומי השוחד. החשודים הובאו לחקירה במשטרה ובשעות הצהריים יובאו ככל שיידרש מבחינה חקירתית, לדיון בעניינם בבית משפט השלום בראשון לציון.

 

צפויות התפתחויות.

 

עניין מרכזי