סקר הביביתון: כחלון, לבני, ליברמן והימין הקיצוני מחוץ לכנסת

צריך לומר מייד: הפערים בסקרים המתפרסמים לקראת הבחירות הקרובות ענקיים בהשוואה לבחירות הקודמות. כרגיל בימנו אלה, הכל נחשד כפייק ניוז ולכל אחד יש אינטרס העשוי להתבטא גם בסקרים.

 

הסקרים משרתים את מזמיניהם במסגרת המאבקים הסמויים. למשל הסקר שיתפרסם מחר בביביתון מנסה לומר לתומכי מפלגות ימין מסויימות במסר סמוי שמשמעותו: אל תצביעו לליברמן, לכחלון, לבית היהודי ולאחרים. הכי חשוב שתצביעו ביבי.

 

לא רק אביגדור ליברמן וכחלון נשארים בחוץ לפי הסקר הזה שהוא אינטרנטי ומותר ואף כדאי להיות מאוד זהיר לגבי ממצאיו, גם אחרים. לגבי ציפי לבני אין מכון סקרים שלא יסכים כי כל קול שיינתן לה הוא בזבוז משווע.

 

הסקר גם זהיר במספר המנדטים הניתנים לליכוד: 28 לעומת עד 32 ואף יותר אצל אחרים. אבל בהתאם לתוצאות האלה בפועל הליכוד יזנק ל-32. כנץ מקבל 16 שהופכים ל-19, לפיד קופץ מ-11 ל-12, וגבאי מקבל 7 שהופכים ל-8 כשמנטרלים את הקולות שיירדו לטימיון.

 

על פי הסקר הזה גשר וש״ס בפנים, זהות יהודית מקבלת אפילו 5 מנדטים, בנט 6 בלבד ואילו מרצ שמקיימת היום את הפריימריז שלה עולה ל-7 מנדטים.

 

הבטאון של נתניהו קורא למפלגות הימין הקיצוני להתאחד אחרת עלול להיווצר מצב שגנץ ולפיד עם גבאי יוכלו לייצר בלוק חוסם לנתניהו. הנתונים המלאים – מחר.

 

 

מאוחר יותר ביום חמישי פורסם סקר אחר ברשת ב׳.

‏הליכוד – 30

‏חוסן לישראל – 20

‏העבודה – 11

‏יש עתיד – 11

‏הימין החדש – 10

‏יהדות התורה – 7

‏ישראל ביתנו – 6

‏ש”ס – 5

‏כולנו – 4

‏מרצ – 4

‏2 הרשימות הערביות – 12

‏הבית היהודי והאיחוד הלאומי בחוץ.

 

עניין מרכזי