שופט כדורגל נעצר בחשד שהיטה תוצאות משחקים בעבור שוחד

המשטרה עצרה שופט כדורגל לאחר שמשרד החקירות הפועל בשרות ההתאחדות לכדורגל השיג ראיות לכאורה המוכיחות כי האיש מציע להטות תוצאות משחקים שהוא שופט תמורת שוחד.

 

השופט, מנהל משחקים בליגות נמוכות והוא הוקלט מציג הטיית משחקים, בהם משחקים בליגה א’ וליגה ב’. השופט חשוד בפסיקת פנדלים בלתי מחויבי המציאות ובסיוע לקבוצה להבקיע בהחלטות שהוא מקבל בשריקותיו.

 

השופט, נעצר, נחקר, לדברי המשטרה קשר את עצמו והועבר למעצר בית בבית אביו שהוא איש כוחות הביטחון שהתחייב כי לא יהיה בקשר עם איש.

 

היום נעצר חשוד נוסף בפרשה זו. השופט חשוד בכך ששיתף ברווחיו קוונים ששפטו עימו במשחקים שונים. בהודעת המשטרה נאמר:

 

 

בתום חקירה סמויה , הותר לפרסום כי השבוע נעצרו על ידי המשטרה , שני גברים החשודים בהטיית משחקי כדורגל .

בפרשה זו נעצר שופט כדורגל מליגה א’ (בן 34, תושב נתניה), שנחקר בגין חשד לקבלת כספי שוחד לטובת הטיית תוצאות משחקים. בדיון שהתקיים בעניינו, החליט בית משפט השלום בת״א לשחררו למעצר בית והיום תבקש המשטרה להאריך את מעצר הבית.

.

את הכספים, קיבל השופט , כך על פי החשד , מחשוד נוסף (30,ראשל״צ), שנעצר אף הוא על ידי המשטרה. בין השניים קיימת הכרות מוקדמת. החקירה נמשכת.

 

להלן תגובת ההתאחדות ואיגוד השופטים למעצר עוזר השופט בעקבות הסרת צו איסור הפרסום:

״חקירת המשטרה בנושא עוזר השופט בליגה א׳, שנעצר בחשד למוערבות בניסיון להטות משחקים ובניסיון להדיח שופטים אחרים, החלה ביוזמת איגוד השופטים וההתאחדות לכדורגל.

.

השופט תיאר מצוקה קשה וזומן לפגישה עם מנכ״ל האיגוד יריב טפר, בה נבחנו דרכים שונות לסייע לו.

.

מספר ימים לאחר מכן הגיע לאיגוד השופטים מידע כי השופט ניסה להדיח גורמים מקצועיים להטות תוצאות משחקים וליהנות ממענק כספי והנושא הועבר מידית לחקירת ויצמן-יער.

.

ב-12 בדצמבר יזמה ההתאחדות פגישה דחופה עם חוקרי ויצמן יער, בסיומה הוחלט לפעול להשלמת החקירה ולהעביר את החומר למשטרת ישראל.

.

בהנחיית המשטרה שובץ השופט למשחקים נוספים כאשר הוא תחת מעקב ועם הסרת צו איסור הפרסום לא נותר לנו אלא להודות למשטרה על הטיפול היעיל, המהיר והנחוש. על פי המידע שיש בידי ההתאחדות מדובר בעניין נקודתי.

.

ראוי לציין לחיוב את השופטים ועוזרי השופטים, שמיד עם הפנייה אליהם מצד אותו עוזר שופט מיהרו לעדכן את הגורמים הרלוונטיים בטיפול והוכיחו כי יושרה ואמינות היו ולעולם יהיו הערכים המובילים באיגוד״.

 

עניין מרכזי