רשימת המפץ הגדול לסילוק נתניהו: גנץ ולפיד רצים יחד

ב-30 המקומות הראשונים ברשימה המאוחדת שתיקרא ״כחול לבן״ נכללים 13 הראשונים ברשימת לפיד, 12 הראשונים ברשימת גנץ, 4 נציגי תל״ם של בוגי ועוד אחד שמדורג גבוה גבוה והוא שושבין העסקה, גבי אשכנזי. הרשימה תוגש היום לוועדת הבחירות המרכזית.

.

וזו הרשימה שגובשה:

‏מועמדי רשימת “כחול לבן” לכנסת.

‏1.בני גנץ 

‏2.יאיר לפיד

‏3.משה (בוגי) יעלון

‏4.גבי אשכנזי

‏5.אבי ניסנקורן

‏6.מאיר כהן

‏7.מיקי חיימוביץ’

‏8.עופר שלח

‏9.יועז הנדל

‏10.אורנה ברביבאי

‏11.מיכאל ביטון

‏12.חילי טרופר

‏13.יעל גרמן

‏14.צבי האוזר

‏15.אורית פרקש הכהן

.

‏16.קארין אלהרר

‏17.מירב כהן

‏18.יואל רזבוזוב

‏19.אסף זמיר

‏20.יזהר שי

‏21.אלעזר שטרן

‏22.מיקי לוי

‏23.עומר ינקלביץ’

‏24.פנינה תמנו שאטה

‏25.ר’דיר מריח

‏26.רם בן ברק

‏27.אלון שוסטר

‏28.יואב סגלוביץ’

‏29.רם שפע

‏30.בועז טופורובסקי

‏31.אורלי פרומן

‏32.איתן גינזבורג

‏33.גדי יברקן

‏34.עידן רול

.

‏35.יוראי להב הרצנו

‏36.משה (מוץ) מטלון

‏37.עינב קאבלה

‏38.עליזה לביא

‏39.יצחק אילן

‏40.תהילה פרידמן

‏41.הילה שי וזאן

‏42.משה קינלי טור פז

‏43.רות וסרמן לנדה

‏44.זוהרית שורק

‏45.אלון טל

‏46.מיכל קוטלר וונש

‏47.ענת כנפו

‏48.יאיר פרג’ון

‏49.דבי ביטון

‏50.עידית וקסלר

‏51.ולדימיר בליאק

‏52.קרן גונן

.

ואכן, המפץ הגדול להחלפת שלטון נתניהו יצא לדרך לאחר שהכל ויתרו על האגו לטובת המטרה: להציל את מדינת ישראל מציפורני הרשע והשחיתות הנוראה שפשטה כאן. הארבעה הפיצו צילום משותף אחרי ההגעה להסכם הבוקר.

.

התרגשות פוליטית אמיתית:

גנץ, לפיד, יעלון ואשכנזי יופיעו הערב יחד מול המצלמות. רגע היסטורי בתולדות ישראל. לא פחות!

.

הושג הסכם היסטורי משמעותי שיכול להביא לחילופי דיירים ברחוב בלפור לאחר ה-9 באפריל. גנץ ולפיד סיכמו על ריצה משותפת. ההסכם הוא על רוטציה בראשות הגוש: גנץ יהיה ראש ממשלה שנתיים וחצי ואחר כך לפיד למשך שנה וחצי.

לגוש צפוי להצטרף גם גבי אשכנזי שידורג רביעי אחרי גנץ, לפיד ויעלון.

 כל הפרטים כאן בעניין מרכזי.

.

בהודעה שנמסרה ביום חמישי בבוקר נאמר כי מנהיגי שתי המפלגות, בני גנץ ויאיר לפיד, החליטו מתוך אחריות לאומית להקים רשימה מאוחדת. השניים סיכמו על רוטציה בתפקיד ראש הממשלה. גנץ ישמש ראשון בתפקיד ולפיד יחליף אותו אחרי כשנתיים וחצי. הרמטכ”ל לשעבר גבי אשכנזי החליט להצטרף לרשימה המאוחדת.

.

אשכנזי היה השושבין של האיחוד ופעל למימושו במהלך השבועיים האחרונים. המאוכזבת הגדולה היא אורלי לוי הטוענת כי בשל ההסכם נזנחה לאחר שהגיעה להסכמות עם מפלגתו של גנץ ולפיכך, גשר תרוץ ברשימה עצמאית.  היום הוא היום האחרון להגשת הרשימות המתמודדות בבחירות הקרובות.

.

גנץ גם צייץ כי בתגובה לצירופה של המפלגה הכהניסטית לגוש שלו, בממשלה בראשותו לא יהיו שותפים לא הכהניסטים ולא הערבים הקיצונים מהעבר השני של המפה.

.

קודם דיווחנו: מסתמן הסכם בין גנץ ללפיד על ריצה משותפת. הפגישה בעיצומה והיא מתקיימת בבית פרטי של הלל קוברינסקי בסביון. במערכת הפוליטית כולה ממשיכים לעקוב אחר ההתפתחויות.

.

 קודם דיווחנו לראשונה: בני גנץ ויאיר לפיד נפגשים היום לקבל החלטה בעלת חשיבות עליונה. הפגישה באה בהמשך לשיחה הטלפונית שקיימו השניים אמש.

.

לא יהיה זה מוגזם לומר כי מדובר בפגישה שתיכנס להיסטוריה. השאלה היא האם בכל זאת יתרצה לפיד לריצה משותפת ללא התנאי של רוטציה ביניהם בתפקיד ראש הממשלה אם זה יהיה תהאי בל יעבור של הרשימה שלפי הסקרים היא הבכירה יותר.

.

צריך להדגיש: זו הפגישה הפוליטית הכי חשובה שהתקיימה בישראל זה עשרות שנים. למעשה הכל תלוי ביאיר ובאגו שלו. התעקשות של לפיד יכולה לשנות את הנתיב ההיסטורי של ישראל בשנים הקרובות. 

.

יאיר לפיד צריך ללמוד על דרך השלילה לא לעשות את הטעות החמורה שעשה אביו המנוח. טעות שחיסלה את טומי לפיד פוליטית ואישית. כדאי להחזיק אצבעות להתפלל שההיגיון ינצח את האגו.

.

אמש צייץ בני גנץ:

‏בעוד חודש וחצי נתמודד ראש בראש: 

‏נבחרת לאומית רעננה, מגוונת, מחויבת וערכית, מול הנבחרת השחוקה, הצינית והעייפה שרובה ככולה גברים שבעים. 

‏מנהיגות שבאה מהעם וחיה בתוך העם – מול שליט יחיד ומנותק שלא יודע איך חדר המיון נראה מבפנים, ששכח מה זה לעמוד בפקק וספק אם יש לו כרטיס אשראי.

.

ובינתיים נמשכים המאמצים של הרגע האחרון לצרף גם את אורלי לוי לגוש. רשימתה, גשר, דחתה את הגשת הרשימה לוועדת הבחירות המרכזית. המועד האחרון להרשמה להשתתפות בבחירות הוא ביום חמישי.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar,

עניין מרכזי