גנץ מתחייב לא לשבת בממשלה אחת עם נתניהו

המועמד לראשות הממשלה, בני גנץ קורא לבני ין נתניהו להתפטר ולהתרכז במאבקו האישי בדיוק כפי שביבי דרש מקודמיו לעשות במצב דומה לשלו.

 

גנץ התחייב לא לשבת בממשלה אחת עם נתניהו בעקבות כתב האישום החמור הצפוי לוי. גנץ:

‏״בנימין נתניהו, אני פונה אליך מכאן הערב – להתעשת, לגלות אחריות לאומית ולפרוש מתפקידך. אם וכאשר תוכח חפותך – תוכל לחזור לזירה הציבורית בראש מורם״.

.

ומועמד נוסף לראשות הממשלה, יאיר לפיד אמר:

 “אם נתניהו אוהב את מדינת ישראל כפי שהוא תמיד אומר לנו, הוא צריך לעשות עכשיו את מה שטוב למדינה. הוא צריך לפרוש מתפקידו באופן מיידי ולהעביר את השרביט לאחד מבכירי הליכוד” 
 
“זה יום עצוב למדינת ישראל. ראש ממשלה ישראלי על ספסל הנאשמים זה לא משהו שהילדים שלנו צריכים לראות
 
לראש הממשלה נתניהו עומדת חזקת החפות. 
יחד עם זאת, נתניהו לא יכול להמשיך בתפקידו. ראש ממשלה הוא סמל, ואסור להכתים את הסמל. המדינה חשובה יותר מכולנו. גדולה יותר מכולנו.
 
לא יכול להיות שכל ראש מדינה, כל נשיא, שיפגוש אותו יידע שהוא לא מדבר עם ראש ממשלת ישראל, אלא עם נאשם בשחיתות חמורה שזמנו קצוב. זה לא מכבד אותנו בעולם. 
 
אף אזרח ישראלי לא היה מוכן שהמורה שמלמד את הילד שלו יהיה עם כתב אישום. שהרופא שמטפל בו יהיה עם כתב אישום. שהמפקד שלו בצה”ל יהיה עם כתב אישום. 
 
אם נתניהו אוהב את מדינת ישראל כפי שהוא תמיד אומר לנו, הוא צריך לעשות עכשיו את מה שטוב למדינה. הוא צריך לפרוש מתפקידו. באופן מיידי. להעביר את השרביט לאחד מבכירי הליכוד – יש שם מספיק אנשים טובים. 
 
מובן מאליו שאנחנו לא נשב בשום ממשלה שבה לראש ממשלה יש כתב אישום חמור כל כך. כבר עכשיו. לפני השימוע. 
 
אם נתניהו יזוכה, ואני מאחל לו ולמשפחתו שהוא יזוכה, הוא תמיד יוכל לחזור. 
 
פרישה מידית היא הדבר הנכון. זה לא משמח אף אחד, אבל זה הדבר הנכון. מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה ראש ממשלה עם כתבי אישום חמורים כל כך. אני קורא לנתניהו לעשות את הדבר הנכון ולפרוש מידית מתפקידו”.
 
עניין מרכזי