טקטיקת ההפחדה של שליחי נתניהו צווחות, ושקרים. במקום להיבהל – תצחקו

טקטיקה בזויה אך לא חדשה המוכתבת לפוליטיקאים ונרשמת בדרך כלל כהוראות בימוי בשולי דף הנואם עובדת כך: כשנימוק הנישא בקול הוא חלש כשהטיעונים שיקריים ורווי בלופים, הגבר קולך, לעיתים עד כדי צעקה זאת כדי לעורר רגשי חרדה ותחושת בהילות בלתי מוסברת בקרב המאזין.

.

עוד נדרש הנואם בהוראות השוליים: חזור על השקר שוב ושוב ואל תשכח תנועות ידיים גדולות, מהירות ותוקפניות תוך כדי הצעקות. המטרה הסמויה היא לעורר רגשי פחד וחרדה בצד שנאה תהומית כלפי מי שמושמץ עד כדי ייחוס האיום לסכנה ממשית המרחפת כביכול על ראש המאזין.

.

לעיתים קרובות עלול הדבר להניע אדם לפעולות בלתי רציונאליות בשירות האינטרס של מפעיל הלוחמה הפסיכולוגית.

.

אז קבלו סקופ: זה בדיוק מה שעושים בשעות אלה שליחי נתניהו באולפני הטלוויזיה והרדיו. הם נשלחים עם דפי מסרים חסרי בסיס ומצויידים בהנחיות כיצד חגרום למאזין לטשאש את ההיגיון ולפנות אל הרגש הקדום מכולם הטבוע בכל אדם: יצר ההישרדות.

.

מדובר בטקטיקה בזויה ולא הוגנת העובדת על חולשת האדם, בעיקר בעל הנטייה להזדהות פנאטית. חלק מאוהדי נתניהו לוקים בכך ונראה שהפעם מדובר בעליית מדרגה בהעברת המסרים החרדתיים השיקריים.

.

עם זאת, כדאי לדעת כי הבנת הטקטיקה הזו בטרם הגיע הדובר לנקודת הצווחות יכולה לא רק לנטרל את ההשפעה המקווה אלא אף להפוך אותה כחרב המתהפכת על המשתמש בנשק הזה. לכן, מעתה, כל אימת ששליחי האימה הצורחים יפתחו בנימוקי סרק שיקריים, היכונו לצעקות, לנפנופי הידיים ולספינים וכשיגיעו תצחקו. תצחקו בקול רם, מהדהד ותבינו שזה לא יילך להם. תראו למי שבסביבתכם שזיהיתם את הטריק ותבטיחו לעצמכם שלכם זה לא יקרה.

.

הם לא יעבדו עלינו יותר. כי הרי הבנו שזו הפאניקה שלהם שצורחת את עצמה לדעת ואותנו זה יותר לא ישכנע ובעיקר – לא יפחיד.

שיצרחו את עצמם עד כדי צרידות. אנחנו צוחקים. אנחנו נענה להם בקלפי.

.

ועוד עצה שימושית: אל תיגררו לוויכוחים עם נושאי דברם של הספינולוגים. שינבחו את עצמם לדעת – אנחנו נדבר בקלפי בתקווה שנתניהו יגמור למעשיהו!

.

עניין מרכזי