תביעה נגד חברות סיניות המוכרות פרופילים מזוייפים, לייקים

תביעה ייחודית מעניינת לא רק בהיבט הכלכלי שלה הוגשה בתחילת השבוע נגד קבוצת חברות הפועלות מסין ועיקר הביזנס שלהן הוא מכירת פרופילים מזוייפים ברשתות החברתיות, מכירת לייקים לכל פוסט בכל נושא והדבקה מאסיבית של לייקים לפוסטים בעלי אינטרס סמוי.

 

את התביעה הגישו בעלי פייסבוק ואיסנטגרם שבשליטת מרק צוקרברג. התביעה היא במסגרת המאבק חובק עולם והיא הוגשה בבית משפט אמריקני פדרלי. השירות ניתן לאינטרסנטים גם למשתמשי אתרים כמו אמזון, אפל, גוגל,לינקדאין וטוויטר.

 

בתביעה מתבקש בית המשפט למנוע מהסינים את המשך פעילות ההונאה להשתמש בצורה לא חוקית במותג של פייסבוק ואיסנטגרם. התובעים אומרים שמדובר בתופעה בלתי נסבלת של הונאה. עד כה נחשפו מאות אלפי פעילויות ברשתות שייועדו לאזרחי ארצות הברית.

 

חברות רבות מפעילות חברות המוכרות לייקים, פרופילים, בוטים, תגובות מזויפות ומתקפות על יחידים במטרה לעוות את דעת הקהל. חברות כאלה פועלות באמצעות שרתים וארגונים בהודו, בבנגלדש ובמדינות זניחות נוספות.

 

בישראל נחשפו כבר פעולות בכאלה בזירה הפוליטית המופעלים בעיקר כלפי מצביעי מרכז ושמאל. המימון הוא אגב ממלכתי בעקיפין. הליכוד אגב, היה המפלגה היחידה שהתנגדה לשינוי חקיקתי ותקנוני של ההפקרות הקיימת בתחום.

 

עניין מרכזי