כנופיה חשודה בהברחת שעוני יוקרה במיליונים

המשטרה, יחידת יהלום, רשות שדות התעופה ורשות המיסים מנהלים חקירה נרחבת בישד להברחת שעוני יוקרה בהיקפים של מיליוני שקלים. בפרשה זו נעצרו 6 חשודים.

הכנופיה עסקה על פי החשד בהברחת שעונים יקרים במיוחד ותכשיטים. ההברחות בוצעו באמצעות בלדרים שהעבירו את הסחורה המוברחת תוך נסיעה למדינות שונות.

בראש הכנופיה עמד לפי החשד אבי קורן בן 57 מסביון המוכר לשלטונות. החשוד כי הפעיל לכאורה רשת להברחת שעוני יוקרה בשווי מיליוני שקלים באמצעות בלדרים. חשודים נוספים ששמם פורסם הם שושן בניטה, יניב בסון, שחר מזרחי, עדן קינן וליאור ביריזדה.

החקירה בוצעה בהתאם למידע מודיעיני שהגיע לרשות המסים, וממנו עלה החשד כי החשודים מנהלים מאז שנת 2017 רשת ענפה של מבריחים להברחת שעוני יוקרה דוגמת PETTEK PHILLIP ו-ROLEX.

השעונים המוברחים נמכרים בארץ במחירים של עשרות אלפי דולרים עד למאות אלפי דולרים, לכל שעון. פרסום השעונים, לצורך מכירתם, בוצע בשיטתיות ברשת האינטרנט, באתרים וברשתות חברתיות כגון פייסבוק ואינסטגרם. כל זאת, מבלי שהעסקאות דווחו לרשות המסים, ותוך שהחשודים גורפים לכאורה מיליוני שקלים וללא תשלום מס כחוק.

.

נטען כי הרכוש המוברח שווק באמצעות חשודים נוספים ללקוחות יידועי-שם בישראל, וכל זאת מבלי לדווח על העסקאות לרשויות המס. האומדן הראשוני של היקף העבירות עומד על סכום של כ-6 מיליון שקל לפחות.

.

לאחר שבוצעו פעולות איסוף מודיעיניות על-ידי יחידת מודיעין של הרשות ופעולות חקירתיות סמויות, עברה החקירה בשבוע שעבר לחקירה גלויה, כששני מבריחים, שושן בניטה וליאור ברינזדה, נכנסו לכאורה לישראל דרך נתב”ג ועברו במסלול הירוק ללא הצהרה שברשותם יחדיו 4 שעונים בשווי מצטבר של מאות אלפי אירו לכל אחד מהם.

.

בחיפוש שנערך בשבוע שעבר, בהשתתפות יחידת כלבני רשות המסים (המאומנים באיתור כספים), בביתו של החשוד המרכזי, נתפסו 4 שעוני יוקרה, תכשיטים משובצים יהלומים רבים, סכום של 48,000 שקל במזומן וכן 3 רכבי יוקרה כגון פרארי פורשה.

.

בנוסף לכך, במסגרת החיפושים שנערכו אצל יתר החשודים נתפסו עשרות שעוני יוקרה נוספים, החשודים גם הם כמוברחים, בשווי כספי נוסף של מיליוני שקלים, וכן שני רכבי יוקרה.

לטענת רשות המסים, כל החשודים נחקרו ומסרו גרסה אשר קושרת אותם לביצוע העבירות ומחזקת את החשדות נגדם.

.

עניין מרכזי