צוקרבג צופה את קץ פייסבוק ומתכנן איחוד בין ווטסאפ לאינסטגרם

‏מארק צוקרברג אומר באומץ רב וראוי לציון כי הוא צופה את הצטמקותה של פייסבוק בשל המגמה המתגברת של נסיגת בני האדם מתצוגת עניינים אישיים, פרטיים ומשפחתיים במה שהוא מכנה ״כיכר העיר״ ברשת החברתית. 

.

צוקרברג אומר כי הדגש עובר לקשרים אישיים מצומצמים נוסח ווטסאפ ומסנג׳ר ועל כן החברה שלו עמלה כדי להגביר למכסימום את  הביטחון והאבטחה בהתקשרויות בפלטפורמות שלו כדי למנוע דליפת מידע לגורמים בלתי רצויים ועל מנת להעניק למשתמשים ביטחון באפשרות לחלוק מידע אישי, מקצועי ותעסוקתי ללא חשש. 

.

הבעלים של פייסבוק מתכוון בהמשך לאחד את הפעילות של ווטסאפ, מסנג׳ר ואינסטגרם ליחידה תיפעולית אחת חובקת עולם, מוגנת ומיועדת לשימוש קבוצתי, אישי ותעסוקתי.

.

הנבואה הפומבית האמיצה של צוקרברג מגיעה אחרי שבפועל המגמה הזו כבר בעיצומה. יותר ויותר אנשים מנתקים מגע יומיומי רצוף עם הרשת וישנן גם התנתקויות וסגירת עשרות מיליוני חשבונות פייסבוק.

.

נראה שהרשת החברתית חדלה להיות אטרקטיבית גם בשל ניצול לרעה של יכולותיה בידי גורמים אינטרסנטיים. צוקרברג אינו יכול להלין על כך יתר על המידה שכן הוא עצמו ממשיך עד עצם היום הזה למכור מידע הנצבר בשרתי החברה אודות פעילותם של מיליארדי בני אדם העולם.

.

צוקרברג מבין את המצב ומביט למציאות בעיניים. הוא מבקש לבצר את מעמדו כמוביל המרכזי בעולם בתמסורת אישית וקבוצתית באמצעות שיפורים בווטסאפ ובמסנג׳ר ואיחודן עם האינסטגרם שבבעלותו. המטרה הראשונה במעלה מבחינתו הוא יצירת מערך הצפנה כה מתוחכם עד שלא ניתן יהיה לנטר מידע מתכתובות אישיות.

.

מה שברור הוא שפייסבוק כבר חצי פגר מת וצוקרברג רק בישר פומבית על הגסיסה הכואבת.

.

רמי יצהר, עניין מרכזי