האשמה רובצת לפתחו של נתניהו

להלן התבטאויות באירוע ‘שבתרבות’ שהיו בסוף השבוע ברחבי הארץ:
מיקי חיימוביץ’, מועמדת ברשימת “כחול לבן” אמרה באירוע שבת תרבות בגבעת שמואל והתייחסה למערכת הפוליטית ולנושא הגנת הסביבה: “בבחירות הקרובות יש הזדמנות שאני חושבת שלא היתה בעבר, יש הזדמנות לקיים בישראל שלטון חדש, שפועל למען האזרחים, שמקדם סדר יום אזרחי. העם רוצה בשינוי הזה. בני גנץ העמיק בתחום החינוך בשנים האחרונות וכך גם גבי אשכנזי. זו הנהגה ראויה ששמה לנגד עינייה את טובת ישראל”
חיימוביץ’ הוסיפה: ״בנושא הגנת הסביבה שקשור בקשר הדוק לכל תחומי החיים- לאוכל שלנו, לאוויר שאנחנו נושמים, למים שאנחנו שותים אין התייחסות הולמת של הממשלה. אין התמקצעות בתחום הזה והבנה עד כמה התחום הזה חשוב. המשרד להגנת הסביבה הוא חלש ולא מעורב בהיבטים שנוגעים לכל דבר שמשליך על החיים שלנו ואת זה צריך לשנות”.
.
ח״כ עפר שלח, חבר ועדת החוץ והביטחון ומועמד מטעם רשימת ׳כחול לבן׳, אמר באירוע ׳שבתרבות׳ במבשרת ציון על ההסלמה בעוטף עזה: 
״מה שאנחנו רואים היום בגבול עזה הוא תוצאה של חוסר המדיניות המתמשך של נתניהו. שום יוזמה לשינוי עמוק במצב, ושום אחריות לביטחונם של תושבי העוטף. אנחנו נוביל וניזום, הן בתגובה צבאית משמעותית לכל תוקפנות והן במהלך איזורי שיציג בפני תושבי הרצועה אפשרות לחיים אחרים, ויבהיר להם שמה שמונע זאת מהם הוא התוקפנות של החמאס כלפי ישראל״
.
ח״כ קארין אלהרר, מועמדת מטעם ׳כחול לבן׳, אמרה באירוע ׳שבתרבות׳ בכפר יונה:
״אם ראש הממשלה היה משקיע בפתרון של יוקר המחייה, שיקום מערכת הבריאות, ובגרעון שנוצר פה כמו שהוא עסוק בייצור ספינים מצבה של המדינה היה פשוט מצויין. לצערי זה לא המצב. אני לא רואה איך אפשר גם לנהל מדינה וגם משפט בשלושה תיקים. זה לרגע לא אומר שאני לא מאמינה בחזקת החפות, אבל מדינת ישראל היא מדינה רוויה באתגרים אנחנו רואים את זה יום ביומו, רק אתמול ראינו שוב עד כמה המצב הביטחוני פה מסובך ועדין. אני רוצה שתהיה פה הנהגה שפנויה כל כולה למשימה, ולא מישהו שבבוקר ינהל את הקרב על חייו האישים ובערב יתפנה לעניינה של המדינה”
.
רם בן ברק, לשעבר המשנה לראש המוסד וכיום מתמודד מטעם רשימת ׳כחול לבן׳, אמר באירוע ׳שבתרבות׳ בטבעון:
בנוגע למפת הגושים: ״מפלגת ׳כחול לבן׳ היא האלטרנטיבה היחידה לנתניהו. נתניהו אינו ראוי להיות ראש ממשלה. הקואליציה האידיאלית היא הליכוד ללא נתניהו, העבודה וכל מי שירצה להצטרף לאחדות. אנחנו לא נשב עם נתניהו בממשלה. בנוסף ׳כחול לבן׳ לא תשב עם מפלגות שאינן דוגלות בקיומה של מדינת ישראל״.
על הצטרפותו של הרמטכ״ל לשעבר גבי אשכנזי לפוליטיקה: ״גבי אשכנזי שירת מעל 35 שנים בצבא, תרם רבות למדינת ישראל ושיקם את הצבא אחרי מלחמת לבנון השניה. גבי אשכנזי עתיר זכויות עתיר ניסיון עם יכולת ניהולית ופיקודית מוכחת ואני שמח שהוא איתנו״.