התערער מעמדו של קלינגר

אכזבה עמוקה בבית”ר ירושלים מהישגיו הדלים של ניר קלינגר כמאמן הקבוצה. לכל ברור כי אין כוונה להשאירו עונה נוספת אבל ההפסד במוצאי שבת בטדי להפועל תל אביב 1-0 הנחילה מכה קשה למעמדו עד כדי כך שנשקלת החלפתו המיידית מחשש שהקבוצה תידרדר לסכנת ירידה מוחשית במשחקי הפלייאוף התחתון.

 

בית”ר סיימה את הליגה הרגילה במקום ה-11 ולה 11 הפסדים. הבוס מושיקו חוגג כה זעם על ההפסד עד שנשקלת החלפתו המיידית של קלינגר. האשמה המקצועית אמנם מוטלת לפתחו של קלינגר שברח מהפועל חיפה וקיווה להתברג לשנים רבות בבית”ר אבל האמת היא שהכל החל בגימיקים חסרי ההיגיון של בעל הממון החדש. חוגג השתולל כספית, השקיע יותר מ-50 מיליוני שקלים אבל בדברים הכי לא נכונים.

 

זה החל בהשארת לוזון הכושל, בהפקרת ההחלטות בידי אלי אוחנה ובצירוף שחקנים מיותרים, מקשישים ומזיקים. ערן לוי, בניון, בוזגלו, טל בן חיים ועוד הובילו את המועדון לחידלון מקצועי. קלינגר לא הצליח לייצב קבוצה ולא מצא את הדרך לגבש את בליל השחקנים האלה לכלל תלכיד סביר. די להביט במה שעשה בלבול במכבי חיפה ואפילו יורשו הכפוי בהפועל חיפה כדי להבין את עומק כישלונו של קלינגר.

 

חוגג חייב צוות חדש לחלוטין. הוא צריך לא רק מאמן אחר אלא העיקר להיפרד מאוחנה ולהביא צוות זר שיעשה את העבודה מהיסוד. ואגב, בישראל של היום ישנה מציאות מתהווה לפיה לא פשוט לארגן קבוצת כדורגל בכירה ללא שחקנים ערבים. אין מה לעשות: הם הופכים לאט לאט לעילית של הכדורגל הישראלי ומי שמתעלם מכך – עלול לשלם את המחיר.

 

אין זה מיקרי שאת שער הניצחון בשבת בטדי הבקיע שחקן ערבי אחמד עאבד ועוד בדקה ה-90 והמצטיין במגרש כולו היה רמזי ספורי.

 

עניין מרכזי