ראשי היורוליג ידונו בעומס המשחקים הנורא

יו”ר מנהלת ליגת ווינר סל, שמואל פרנקל הצליח להעלות לסדר היום של היול”ב את בעיית לוח הזמנים העמוס של היורוליג בעונה הבאה.

.
מכתבו של פרנקל נמצא על סדר היום בישיבה של יול”ב שתתקיים ביום רביעי הקרוב, ה-13 במרץ בברצלונה ובה ישתתפו ראשי הליגות באירופה, פרנקל עצמו ומנכ”ל מנהלת הליגה, עדלי מרכוס יקחו חלק בישיבה.

.

במכתב, הדגיש יו”ר המנהלת כי הלו”ז העמוס של היורוליג, יחד עם הלו”ז של פיב”א לנבחרות, יוצר משימה בלתי אפשרית לליגות המקומיות וייצור בעיות רבות לקבוצות במהלך העונה הבאה.

.

עוד הוצג השינוי המשמעותי בכמות המשחקים של היורוליג: בעונת 2010/11 התקיימו 16 משחקים במסגרת העונה הסדירה של היורוליג, שתי עונות לאחר מכן (2012/13), המספר עלה ל- 24 משחקים והמשיך לעלות גם ב- 2016/17 ל- 30 משחקים. בעונה הבאה צפויים 34 משחקים! כלומר עליה של 112.5 אחוז במהלך 9 עונות, כאשר ישוחקו 11 משחקים פעמיים בשבוע, לעומת 7 בעונה הנוכחית.

.

אגב, רק לשם השוואה, קבוצה אשר תזכה ביורוליג בעונה הבאה, תאלץ לשחק בין 39 ל- 41 משחקים, לעומת קבוצת כדורגל שתשתתף בצ’מפיונס ליג ותידרש לשחק 13 משחקים בלבד במסגרת הצ’מפיונס, ההבדל הוא כאמור עצום.

.

מנהלת הליגה, יחד עם ראשי הליגות האחרות באירופה ינסו למצוא פיתרון על מנת להקל על הקבוצות המשתתפות ביורוליג ובמקביל להגן על הליגות המקומיות.

.

עניין מרכזי