כמחצית הישראלים סובלים מעודף משקל ומתים לרזות מיידית

על פי נתונים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 48 אחוזים מהישראלים בני 20 ומעלה סובלים מעודף משקל. התופעה הזו מחמירה וקשה לטיפול בעיקר בשל המזון המהונדס שענקיות המזון משווקות לציבור. כמעט כל סוגי המאכלים מיוצרים במתכוון עם כמויות גדולות של סוכר לסוגיו המהול עם תבלינים נוספים באופן המאלץ את המוח להתמכר להם. 

 

חברה ידועה המייצרת ממרח שוקולד שכלל אינו מכיל שוקולד אלא רק סוכר וצבעים. החומר הזה ממכר בני אדם ובעיקר ילדים. חברה המייצרת עוגיות מחדירה שילוב של סוכרים ומלחים הגורמים לתאווה מיידית ולרצון בלתי ניתן לשליטה לאכילת עוד ועוד עוגיות. בסיום החבילה נותר האדם בלתי שבע מצד אחד ומשתוקק לעוד ועוד מן המוצר הזה.

 

הנדסת המזון טרודה בעיקר ביצירת התמכרות מיידית למוצר המשווק, דבר המנוגד לאינטרס הציבורי ולבריאות הסועד. הנדסת המזון נועדה לדחות ככל האפשר את הפרשת החומר במוח המשדר תחושת שובע. הזלילה הבלתי מבוקרת נגרמת גם כתוצאה מצריכת ג׳אנק פוד, פחמימות רייקות וליקוק גלידות.

 

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אומרת כי המצב בישראל חמור מבחינת עודף המשקל של האוכלוסיה:

55% מהגברים ו- 41% מהנשים;

46% מהיהודים לעומת 54% מהערבים; 37% מבני 44-20

ו-60% מבני 45 ומעלה הם שמנים.

 

 

בסקר שערכה הלשכה נמצא כי 68% מבעלי עודף משקל ו-87% מאלה שבמצב השמנה והשמנת יתר מעוניינים לרזות ומייד. רק כשליש מהאוכלוסיה מרוצה ממשקלה.

 

 

נתון מעניין: 21% מהאוכלוסייה הודיעו שהם בדיאטה בפועל: נשים עושות יותר דיאטה מגברים, בכל משקל.

 

כדי להוריד במשקל המאמץ האמיתי פחות מסובך ממה שנדמה. לתמיכה אישית אחד על אחד המבוססת על NLP כדאי לפנות למומחה.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי