ואלה ההרוגים בהתרסקות המטוס האתיופי

באיחור רב פורסמו שמות שני הישראלים שנהרגו בהתרסקות המטוס האתיופי: שמעון ראם, בן 55 מזכרון יעקב ואברהם מצליח, איש עסקים בן 49 ממעלה אדומים. הותיר אישה ושתי בנות תאומות, בנות 19, המשרתות בצה”ל. נטען כי הועסק כאיש שיווק בתחום ההיטק ושהה מידי חודש כשבוע באפריקה.

.

‏קודם פרסמנו: זהותם של שני הישראלים שנהרגו במטוס האתיופי שהתרסק ביום ראשון אינה מתפרסמת אך ידועה היטב לגורמים שונים. יש הסבורים שזו גם הסיבה לכל שנתניהו הצטלם בחדר המצב של משרד החוץ לאחר האסון. בנוסף, צוותים ישראלים שוגרו לאתיופיה כדי לסייע בחקירת האסון. למקום הגיעו גם צוותי חברת בואינג.

.

שני ההרוגים הישראלים מוגדרים ״אנשי עסקים שפעלו באפריקה״. לגבי אחד מהם פורסם כי שירת משך שנים ארוכות במערכת הביטחון ובשנים האחרונות עבד בחברה פרטית לייעוץ לגופים וארגונים בינלאומיים. הישראלי השני היה איש עסקים, שעשה את דרכו לניירובי לפגישת עסקים.

.

בעוד שזהות ההרוגים אינה מתפרסמת שיגרה ישראל משלחת סיוע בחילוץ הגופות ובזיהויין במטרה להביא את ההרוגים הישראלים לקבורה בארץ זאת בשל הקושי המדווח לאתר גופות ולזהותן אחרי ההתרסקות.

.

נוכח האסונות המוזרים, סין היא היחידה שנקטה את הצעד המתבקש בעולם כולו: הושבתו כל מטוסי הבואינג 737 מהדגם שהתרסק באתיופיה עד לבירור סיבת התקלות החוזרות ונישנות במטוס הארור הזה. בשאר העולם כולל אצלנו: אדישות והתעלמות.

 

 

אותו המטוס שהתרסק ביום ראשון טס ביום חמישי בקו אדיס אבבה – תל אביב. גם אז היתה תקלה במנוע והנוסעים , רובם ישראליים, כולל רבים מאנשי השגרירות הישראלית הורדו מהמטוס למשך כמה שעות. גם במהלך הטיסה היתה תקלה, המיזוג לא עבד והתחושה היתה של מחנק. בטיסה זו היה גם שגריר ישראל בדרום סודן.

 

 

חברת התעופה האתיופית שמטוסה התרסק ביום ראשון זמן לא רב לאחר המראתו מאדיס אבבה לניירובי מסרה כי ברשימת 149 הנוסעים ושמונת אנשי הצוות שנהרגו מצויים גם שני ישראלים.

.

הטייסים דיווחו על תקלה טכנית זמן קצר לאחר ההמראה אחר כך נותק הקשר עימו ולאחר שמן נמצאו שבריו. אין ניצולים. משפחות הנספים יודעות על כך. ההרוגים שוחחו עם בני משפחה לפני ההמראה.

 

ראש הממשלה נתניהו שוחח עם שגריר ישראל וקונסול ישראל באתיופיה שדיווחו לו פרטים על התרסקות המטוס, המעקב אחר הישראלים הנעדרים ומצבם.

“לצערי, דיווח לנו השגריר שלנו באתיופיה ששני ישראלים נספו בהתרסקות המטוס. ליבנו עם המשפחות”, אמר ראש הממשלה.

.

המטוס שהצרסק היה של חברת “אתיופיין אירליינס”. זהו מטוס בואינג 737Max שהיה בטיסה בטיסה 302ET. הוא התרסק בשעה 08:44 לפי שעון אתיופיה.  אתר ההתרסקות נמצא ליד העיר בישפוטו, כ-62 ק”מ מדרום מזרח לאדיס אבבה. המקום הררי והגישה אליו היתה קשה. נמסר כי יש קושי בזיהוי הקורבנות.

.

 

ישראל הביעה נכונות לשגר משלחת מומחי זיהוי לזירת ההתרסקות במטרה לסייע לכוחות המקומיים בזיהוי הנספים בני מדינות רבות.

.

עניין מרכזי