מתחת לאף של בשאר אסד

צה״ל מודיע על חשיפת תשתית פעילות של החיזבאללה ברמת הגולן הסורית ללא ידיעתו של הנשיא אסד.

 

על פי ההודעה הישראלית מדובר בתשתית טרור שנועדה לפתוח חזית נוספת מול ישראל. היחידה הסודית שנחשפה עוסקת באיסוף מודיעין על פעילות ישראל מעבר לגבול בעיקר במרחב גדר הגבול.

.

עוד נטען כי פעילות תשתית הטרור נעשית בין היתר גם בעמדות הצבא הסורי ובסיוע כוחות מקומיים.  נשיא סוריה בשאר אל-אסד לא היה מודע לפעילות חיזבאללה. וישראל מאיימת בפעולה צבאית נגד התארגנות זו.

.

במרחב הערבי אומרים שמועד הפירסומים מוכיח בעליל שמדובר בתעמולת בחירות פנימית של נתניהו.

.

עוד דווח בארץ כי בחודשים האחרונים גייסו פעילי הארגון בין עשרות למאות תושבים מהכפרים באזור, והם כבר החלו לבצע פעולות איסוף מודיעין בשבילו. בעתיד מטרת הכוח ליזום חזית נוספת מול ישראל בעת לחימה.

.

חיזבאללה החל לפעול בסוריה במטרה לבלום נתיבי חדירה של הג’יהאד העולמי ללבנון, ולאחר מכן כדי לייצב ולחזק את משטרו של בשאר אסד – גורם משפיע בציר הרדיקלי. בתחילה, שלח חיזבאללה לוחמים וקצינים ללחימה בסוריה ואיבד כאלפיים לוחמים, בנוסף לאלפי לוחמים נוספים שנפצעו. לאחר מכן, במסגרת “מפקדת הדרום”, החל לפקד על מיליציות שיעיות מאיראן, עיראק ואפגניסטן, כמו גם על חטיבות סוריות נגד המורדים השונים.

.

בצה”ל אומרים כי ההתארגנות מסתייעת בכוחות נוספים של חיזבאללה, הנמצאים בסוריה. בצה”ל גורסים כי בידי פעילי ההתארגנות יש כבר היום אמצעי לחימה, וחלקם עברו קורסי הכשרה בתחום הצליפה, ירי נ”ט, חבלה וירי טילי גראד.
.

אבו חסין סאג’ד – ראש תשתית הטרור.

.
בישראל נוכחו לדעת כי פעילי הארגון פועלים בחסות תשתיות סמי־צבאיות, כמו הזרוע הצבאית של המפלגה הסורית הסוציאליסטית והמשמר הלאומי הסורי, וכך מסווים את פעולתם כפעילי חיזבאללה. פעילות תשתית הטרור נעשית בעיקר בצפון רמת הגולן, באזור היישובים ח’דר, ערנה, ח’אן ארנבה וקוניטרה, אזור הקרוב גם לגבול לבנון ולרכס הר דב. התשתית כוללת היום עשרות פעילים, רובם מח’דר.

.

עניין מרכזי