טילי פאג׳ר נורו מעזה לתל אביב

זו היתה הפתעה מוחלטת. לא היה מידע מוקדם, לא היתה היערכות וכך נתפסו תל אביב וכמה מן הערים סביבה לסוג של תדהמה נוכח האזעקות שלוו ברעם כפול שהורגש היטב בדרום גוש דן.

 

הג׳יהאד האיסלאמי פירסם הודעה מיוחדת שבה התנער מירי שני טילי פאג׳ר ששוגר ביום חמישי בערב מעזה לכיוון גוש דן. מדובר בטילים מתקדמים מדגם פאג׳ר 75. גם החמאס פרסם הכחשה דומה שכללה הודעה כי העבריינים שביצעו את הירי ייענשו.

.

מצה״ל נמסר כי לא היה יירוט של הטילים וכי הללו נפלו מבלי לגרום לנפגעים או לנשק. על פי כמה דיווחים אחד הטילים נפל בשטח פתוח מדרום לתל אביב כנראה בים. אזעקות נשמעו גם בחולון ובראשון לציון.

.

בעקבות הירי הודיעה עיריית תל אביב על פתיחת מקלטים. הלימודים ביום שישי יתקיימו כרגיל. ראש העיר תל אביב חולדאי קרא לאזרחים לשמור על שגרת חייהם תוך עירנות.

 

 

אין נפגעים באירועים מלבד כמה נפגעי חרדה בודדים. מאז צוק איתן לפני יותר מארבע שנים לא בוצע ירי עוין לכיוון מרכז הארץ. זמן קצר מאוחר יותר חזרו התושבים לבלות בעיר.

 

‏דובר מד”א זכי הלר: “לא התקבלו כל קריאות על נפגעי גוף. חובשים ופראמדיקים של מד”א העניקו טיפול רפואי לחמישה נפגעי חרדה ואנשים שנחבלו קל במהלך הליכה למרחב המוגן, ביניהם גבר כבן 50 שפונה במצב קל להמשך טיפול בבית החולים”. 

בעזה מצפים לתגובה ישראלית. עמדות ננטשו והחמאס בכוננות ספיגה. המשךחת המצרית ששהתה ברצועה במטרה להביא להסדרה לזמן הקרוב עד לבחירות, עזבה את הרצועה על פי בקשה ישראלית.

 

עניין מרכזי