מדוע פיתוח מנהלים זה משהו שאתם חייבים להשקיע בו?

מנהלים עסק? יש לכם מחלקות שונות בחברה ולכל מחלקה יש מנהל? אם כך, טבעי שתרצו לעשות כל מה שאתם יכולים כדי שהמנהלים יהיו רציניים וכדי שהם יעשו עבודה טובה. בסופו של דבר מי שאחראי על פעילות העובדים בשטח אלה הם מנהלי המחלקות ולכן, אם אפשר להשקיע במנהלים על ידי סדנאות של פיתוח מנהלים, מדוע שלא תעשו זאת? פיתוח של מנהלים במסגרת סדנה זו הדרך הכי טובה להבין איך המנהלים שלכם עובדים היום ובעיקר, זו דרך נפלאה לתת להם כלים לשיפור עבודתם. זה נכון שכדי להיות מנהל טוב צריך גם כישרון, אך לרוב זה לא מספיק ואין ספק שכלים פרקטיים תמיד יוכלו לסייע.

 

באיזו סדנת פיתוח מנהלים כדאי לכם לבחור?

 

אם תעשו חיפוש קצר אתם תראו שבישראל לא חסרים מרכזים שבהם ניתן יהיה לעשות סדנאות העוסקות בפיתוח של מנהלים. לכן עולה השאלה באיזו סדנא כדאי לבחור, האם יש הבדלים בין הסדנאות ומה באמת יכול להיות הכי טוב לעובדים שלכם. זה נשמע לכם מוכר? יש לכם התלבטות בנושא? אם כך, אין ספק שהדבר החשוב יותר לבדוק כאשר מחפשים סדנת פיתוח מנהלים זו השאלה מה היא כוללת. כמה זמן היא נמשכת? האם השיעורים גם מעשיים או רק עיוניים? האם מדובר על סדנה של כמה שעות בלבד? האם הסדנה מיועדת רק למי שכבר מנהל בפועל או גם למי שעתיד לקבל תפקיד ניהולי בהמשך? ובנוסף, כדאי גם לבדוק כמה אנשים יוכלו להשתתף בו זמנית בסדנא.

 

מי מעביר את הסדנא?

 

הרבה פעמים כאשר חושבים על סדנא של פיתוח מנהלים, יש לבחור גם איפה נרצה לעבור חוויה כזאת, כי כאמור, יש לא מעט מקומות שישמחו לארח את העובדים שלכם לחוויה כזאת. לכן אנחנו מציעים לכם לבדוק היטב במי אתם בוחרים, כי אם יש משהו בטוח, זה שאתם צריכים להרגיש שאתם מקבלים תמורה מלאה להשקעה שלכם. לכן, מעבר לכך שפיתוח של מנהלים צריך לכלול גם סימולציות של פרזנטציה ועוד, יש לברר גם:

 

  • מי מעביר את הסדנא בפועל?
  • האם מדובר על מרכז שיש לגביו כמה שיותר המלצות?
  • האם הסדנא מתקיים במקום שיהיה נוח להגיע אליו?
  • האם המחיר סביר לעומת סדנאות אחרות?

 

זה נכון שיש טעם להשקיע בעובדי החברה שלכם ובמנהלי המחלקות, אך האם זה אומר שחובה לשלם על כך הון עתק? התשובה היא בפירוש לא. לכן, אם אתם יכולים לקבל הצעות מחיר לכמה סדנאות במקביל ובצורה כזאת לבחור ממי אתם רוצים לקבל את השירות, מדוע שלא תעשו זאת? אתם תראו שסדנא רצינית בתחום הזה תוכל לגרום למנהלים שלכם לעשות עבודה הרבה יותר טובה בשטח, כך שאין ספק שזה משהו שכדאי לחשוב עליו ברצינות.