נתניהו אשם הרבה יותר מישראל כץ

יש רק בטאון חינמון סמרטוטון אחד שהמחדלים האיומים של האסון התחבורתי שהביא הליכוד על המדינה מוצנע בו. ואל תזרקו הכל על ישראל כץ.

.

המצב הכאוטי נובע בעיקר מתוספת שנתית של רבע מיליון מכוניות לכבישינו הפקוקים. המצב בשנים הבאות יהיה עוד יותר גרוע. מדוע? בשל מחדלי ממשלת נתניהו שמזניחה את התושבים לטובת שליתות אינטרסנטית כיתתית צרה.

.

נתניהו שואב מיסים הגבוהים בעולם בתחום הרכב מהציבור כדי לחלקם באופן מופקר להתנחלויות, לחרדים ולנשק מיותר.

.

הטרור משתולל, אלפים מתים בכל שנה במסדרונות בתי החולים, החינוך בירידה, מתעללים בקשישים, הפיריון בגסיסה, כאוס שולט כתוצאה משיסוי, הסתה, פילוג, אפליה ושחיתות איומה.

.

מדינה בהתרסקות ועוד יש כאלה שאינם קולטים כי חייב לבוא שינוי או שהכל כאן, המפעל הציוני כולו, יירד לטימיון. היידה, ביבי למעשיהו!

.

ב-‘כחול לבן’ תקפו בחריפות את הממשלה נוכח ממצאי דוח מבקר המדינה בנושא התחבורה הציבורית:

כל ישראלי שעומד עכשיו בפקק צריך לדעת שזה בגלל שראש הממשלה עסוק בעצמו ולא באזרחים

יו”ר הוועדה לביקורת המדינה לשעבר, ח”כ קארין אלהרר (‘כחול לבן’):

ממשלת ישראל לא עושה מספיק כדי לדאוג לתחבורה ציבורית מהירה, בטוחה, וזולה עבור אזרחי ישראל. הגיע הזמן להוציא את המדינה מהפקק

 

סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר, אסף זמיר (‘כחול לבן’):

דוח המבקר הוא חמור. העתיד טמון במעבר משימוש ברכב פרטי לתחבורה ציבורית, אחרת אנחנו לקראת קטסטרופה תחבורתית

דוח מבקר המדינה מוכיח שוב שאצל נתניהו, רק השרידות הפוליטית חשובה. הדוח מציג את כשלי התחבורה הציבורית בישראל בעיקר בתקופתו כראש הממשלה – בגלל זה ישראל עומדת בפקקים. כל ישראלי שעומד עכשיו בפקק צריך לדעת שזה בגלל שראש הממשלה עסוק בעצמו ולא באזרחים. מה שנתניהו לא עשה ב 10 שנים, הוא כבר לא יעשה. מגיע לאזרחי ישראל יותר.

‘כחול לבן’ תשנה את סדרי העדיפות, כאשר המצוקות האמיתיות יהיו בראש. מאות אלפי הנהגים שעומדים בפקקים שעות רבות בשבוע צריכים גם פתרונות מיידיים.

לאחר הבחירות ‘כחול לבן’ תקים קבינט תחבורה – נכנס סביב שולחן אחד את כל משרדי הממשלה הרלוונטיים, על מנת לקדם במהירות, וביעילות את הליכי התכנון הנחוצים ויפתח פתרונות יצירתיים לבעיית הפקקים. ועל מנת להקים רשויות תחבורה מטרופוליניות בארבע המטרופולינים במדינה, כדי שיתאפשר תכנון תחבורתי אזורי משותף. כמו כן, נעודד תחבורה שיתופית, נשיק תוכנית לאומית שתביא תחבורה ציבורית איכותית, זמינה ונגישה לכל מקום בישראל, נתגבר את קווי התחבורה הציבורית בפריפריה, נחזק את מערך הרכבות, נקדם ויסות של שעות הכניסה למטרופולין ת”א, נקדם מאמץ לאומי להקמת רשת מטרו מודרנית במרכזי הערים הצפופות בישראל, ונהפוך את ישראל למדינה מובילה בתחום התחבורה החדשה.

 

יו”ר הוועדה לביקורת המדינה לשעבר, ח”כ קארין אלהרר: “מדוח מבקר המדינה עולה שממשלת ישראל ומשרד התחבורה לא עושים מספיק על מנת לשפר את מערך התחבורה הציבורית ולדאוג לנסיעה מהירה, בטוחה, וזולה עבור אזרחי ישראל. דוח המבקר המקיף שפורסם הערב, הראה כשלים חוצי ערים ויישובים, שבאים לידי ביטוי בכל נסיעה, בין אם בכלי תחבורה פרטיים ובין אם בתחבורה ציבורית. הגיע הזמן להביא שינוי, להוציא את המדינה מהפקק, ולעבוד בצורה מתכללת למען ארחי ישראל”.

סגן ראש עיריית תל אביב לשעבר, אסף זמיר: “דוח המבקר הוא חמור. הקמת רשויות מטרופוליניות לתחבורה הן צו השעה. יתרה מזו, הגיע הזמן לקדם בצורה אמיתית את התחבורה הציבורית ולהעדיפו על הרכב הפרטי. לאשר תחבוה ציבורית מצומצם בשבת, להקצות נת״צים בכל הארץ על חשבון נתיבים לרכב ולקדם תמריצים כספיים לאנשים שלא מחזיקים רכב במקום לאלו שמחזיקים. העתיד טמון בהעברת כמות גדולה ככל הניתן של אנשים משימוש ברכב פרטי לתחבורה ציבורית, אחרת אנחנו לקראת קטסטרופה תחבורתית”.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי