מבעית: יהודים מהימין המטורף תומכים במבצע הטבח בניו זילנד

הטרוריסט האוסטרלי שביצע את הטבח המזוויע של מוסלמים בעת תפילה במסגד בניו זילנד מזכיר במעשהו את זוועת הרציחות שביצע הטרוריסט היהודי ישראלי ברוך גולדשטיין במערת המכפלה.

 

יש כאלה שתמונת גולדשטיין תלויה להם בסלון ביתם ויש חולירות יהודיות – מעטים יש לציין – שמביעים שמחה ברשתות החברתיות ומביעים תמיכה במעשי הזוועה של הטינופת.

 

בעקבות זאת נעשתה בשבת פנייה ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, להורות על פתיחת חקירת משטרה כדי לאתר את המסיתים והמזדהים עם היורה והטבח בשני המסגדים בניו זילנד.

 

 

הטבח עורר תדהמה בעולם. הרוצח, אוסטרלי איש ימין קיצוני רצח 49 בני אדם ופצע עשרות כשהוא מעביר את הטבח בשידור חי ברשת חברתית. הסירטונים מופצים בעולם ומעוררים רגשי זעם מצד אחד אך מצד שני תגובות אוהדות של ניאו נאצים מטורפים בעולם כולו.

 

הרוצח נעצר ושומר על זכות השתיקה. משפטו יחל בחודש הבא. שלטונות ניו זילנד הזהירו את הציבור משיתוף הסירטון של הטבח או חלקים ממנו אבל זה כנראה מאוחר מדי.

 

שעות אחדות טרם יציאתו לפעולת הטרור המסגד בכרייסטצ’רץ’, פרסם הרוצח האוסטרלי ברנטון טרנט את משנתו הנוראה וטען: “אני עושה את זה כדי לצמצם באופן ישיר את שיעורי ההגירה לשטחים אירופאיים”.

עניין מרכזי