נתניהו התנצל בפני הפולנים על אמירת הכזב המעליבה של ישראל כץ

נשיא פולין אנז׳יי דודה אומר כי ארצו לא עוברת לסדר היום על הדברים החמורים והמעוותים שאמר ממלא מקום שר החוץ ישראל כץ. צמרת השלטון בפולין מבינה כי לכץ יש בעיה להביע התנצלות פומבית בתקופת בחירות ולכן נתניהו התנצל באוזני כל מי שאפשר אבל בצינורות חשאיים ודיפלומטיים. זה אמנם הרגיע את הרוחות בוורשה והאיומים לנתק את היחסים התפוגגו אך הציפייה היא עדיין להתנצלות פומבית על השקרים של כץ.

 

על ההתנצלות של נתניהו לא דווח לא בארץ ולא באופן פומבי בפולין כדי שלא להשפיל את ישראל כץ ששגה באופן כה מחפיר בו ביום שבו קיבל את הצ׳ופר מביבי לשמש ממלא מקום שר החוץ.

 

הנשיא הפולני דודה: “הצד שהתחיל את המשבר צריך גם לגמור אותו. יש לקוות לחברות ולכבוד בשני הצדדים. אני מקווה שנוכל לפתור זאת באמצעות ערוצים דיפלומטיים ורצון טוב”, אמר דודה לעיתון ג’רוזלם פוסט. “כמובן שמערכת הבחירות לא תורמת לפתרון המשבר עכשיו, אבל צריך לזכור שיש כמה דברים חשובים יותר”.

 

עוד אמר: “אני נשיא פולין, ולעולם לא אקבל עלבון או השפלה של פולנים, או עיוות של עובדות שפוגע בכבוד שלנו. אני אדם ישר, ולכן אני יכול להודות בעובדות היסטוריות ולעולם לא אנסה לסתור אותן. אבל אני לעולם לא אסכים עם האמירות לפיהן פולין השתתפה בשואה. זה משפיל אותנו ופוגע בנו. במשפחתי היו אנשים שנרצחו על ידי הגרמנים, ובראש ובראשונה השקיטו את מה שקרה באמת”.

 

עניין מרכזי