הרמזים על המאהבת לא הזיקו לגנץ, להיפך

סקרי סוף השבוע, שנערכו שבועיים וחצי לפני הבחירות מצביעים על היחלשות התמיכה בנתניהו לעומת תנופה, מומנטום והתחזקות לבני גנץ. השבוע החולף התאפיין בהפצה זדונית של שמועות על חומרים אישיים מביכים שהיו בטלפון שתוכנו נשאב בידי האיראנים.

 

העיקרית שבהן מרחפת על אודות רמזים לקשר עם אישה שאינה אשתו של המועמד לראשות הממשלה. על כך הגיבה אתמול לראשונה כחול לבן באמירה התקפית נאותה כי נתניהו בגד בשלוש נשותיו. כלומר, המסר הוא: ״תראו מי מדבר על בגידות״.

 

בניגוד להצלחת טראמפ לנצח את הילרי תודות לספינים מלוכלכים של הרגע האחרון שהרסו את התדמית של קלינטון, משמיצי גנץ כשלו לחלוטין. לעומת זאת, פרשת הצוללות, שמקבלת תנופה אדירה תודות לידיעות על 14 מיליוני שקלים שזרמו כביכול לכיסו של נתניהו בנסיבות חשודות, גורמת לליכודניקים רבים למאבק פנימי אמיתי עם היושרה שלהם. האיש הזה, נתניהו, באמת עבר כל גבול.

 

הו הא מי זה בא?

 

בסקרי סוף השבוע גנץ משתווה לביבי בהתאמה לראשות הממשלה, ובחלקם אף גובר עליו. רשימתו, כחול לבן, מתחזקת מחדש ומתרחקת כדי 3-4 מנדטים מהליכוד.

 

שאלת המפתח נותרת יכולתן של כמה רשימות לעבור את אחוז החסימה. לפי שעה נראה שליברמן, כחלון, ש״ס ומרצ עושות זאת ולכן לגוש הימין יתרון של 3-5 מנדטים. העבודה מתייצת על חד סיפרתי גבוה ואולי אפילו דו ספרתי נמוך במספר המושבים בכנסת הבאה. עם זאת, עד ה-9 באפריל הכל עוד נזיל.

 

ביום חמישי התגייס דונלד טראמפ לסייע לידידו בציוץ על תמיכה אמריקנית בסיפוח רמת הגולן. בשבוע הבא, ביבי נוסע לוושינגטון לשואו בחירות נוסף.

 

עם זאת, סקרי עומק מצביעים על אובדן אמינותו של נתניהו ועל מיאוס גובר כלפיו. המהפך עדיין בא בחשבון.

 

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי