יום שלישי, 25 ביוני 2019
נתניהו: אני ואני ואני ואפסי עוד

נתניהו: אני ואני ואני ואפסי עוד

ראש הממשלה נתניהו הופיע במפתיע לראיון במוצאי שבת לערוץ 12 זאת טרם צאתו לביקור אצל טראמפ שכל כולו נעשה למען תעמולת בחירות פנימית שהנשיא האמריקני משתף עימה פעולה. בין היתר אמר נתניהו דברים שעליהם הגיבו בכחול לבן באמירה כי  נתניהו היסטרי. משנה גירסאות, מתחמק משאלות קשות וממשיך להשמיץ. לא הסביר איך הרוויח 16 מיליון שקל, ובעיקר, למה אישר למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי ידיעת מערכת הבטחון.
.
נתניהו אמר: “אני בדרך לשדה התעופה בן גוריון כדי לנסוע לפגישה עם הנשיא טראמפ, חשבתי לעבור דרך כאן כי אני חייב לנפץ את גל השקרים הזה שגנץ ולפיד ובוגי יעלון וגבי אשכנזי מפיצים ללא בושה.
״נפטר הערב אדם שמאוד אהבתי אותו, והיה לי זכות גדולה לעבוד איתו, פטריוט ענק של מדינת ישראל וזה רפי איתן. דרך השירות שלו בממשלה ודרך עבודתו בהחזרת הרכוש היהודי שנגנב ע”י הנאצים. הוא היה איש חכם שמחויב במחויבות אין קץ לעם שלנו ולמדינה שלנו. אני מבכה את מותו”.
.
מה גרם לך להגיע? השקרים של גנץ או הסקרים הלא מחמיאים?

יש כאן ניסיון שלם להסית את הדעת מהעובדה שצריך לבחור בין הממשלה שהביאה אותנו למצב הכי טוב שהיה כאן, או הולכים לממשלת שמאל עם יאיר לפיד כראש ממשלה, שנשענת על מרצ ומפלגות ערביות שתומכות בטרור. אנחנו עושים את העבודה, מה שקורה עם הצהרת טראמפ.

נתחיל בהשמצות התורניות. אותה החזקה שלך בחברת פלדה שלא ידענו על קיומה, למה בתחילה אמרת שהחזקת במניות כאדם פרטי בזמן שהיית יו”ר אופוזיציה עד שהיית ראש ממשלה ב2010?

 

.

“קודם כל לא החזקתי במניות של חברת פלדה, הנה שקר ראשון. לא החזקתי במניות של צוללות ולא של פלדה ולא אלקטרודות שמייצרות את הפלדה. התכוונתי לומר שאני לא החזקתי אותן כשהייתי חבר בממשלה, בתור חבר כנסת זה משול להחזקה של אדם פרטי. אני קניתי את זה ב2007 בחברה שאין לה שום קשר לצוללות, והלכתי וביקשתי אישור וקיבלתי. לא הייתי אמור להחזיק אותן בנאמנות עיוורת”.”אני רוצה לפוצץ את כל עלילת הדם הזו. קניתי מניות בחברה שלא קשורה לצוללות, חברה שיש לה יתרון טכנולוגי מסוים בתחום מסוים. דיווחתי על זה לשלטונות המס, מכרתי את זה בשנת 2010 אחרי שדיווחתי כשנכנסתי לראשות הממשלה בפני מבקר המדינה – יש לי את המניות האלה, אני רוצה להמשיך להחזיק בהן, ואמרו לי שאפשר להחזיק בהן כי אני לא שותף עסקי. כשמכרתי אותן דיווחתי על זה ושילמתי מס”.

אתה עשית רווח של 700 אחוזים על המנייה הזו, אבל החברה באותו הזמן ירדה ב-57 אחוזים

רוב החברות של ההייטק, כשאתה רואה את האקזיטים הענקיים במכפלות של פי מאה ופי אלף. החברה הזו שמדובר בה, היא הייתה חברה עם יכולת טכנולוגית אדירה, אבל נוהלה בצורה כושלת. בן דודי זיהה את זה, הוא גאון, הוא חי בנושא הזה וזיהה הזדמנות עסקית גדולה, לקח אותה ושיפץ אותה. היא נמכרה למישהו שלא בונה צוללות ולא בונה פלדה. עכשיו למה קנו אותה? היא לא נמכרה במכפלות של מאה או אלף, אבל נמכרה, כי לא מסתכלים אם היא מרוויחה או מפסידה, אלא כי מי שקונה אותה אומר שעם הספק הזה אני יכול להשתלב”.

.

היו עוד השקעות כאלו מוצלחות?

“אני לא זוכר, במהלך השנים היו לי השקעות מוצלחות למדי. אני גאה בזה שבניגוד ללפיד וגנץ שפשט את הרגל.. אני מבין בכללה ובעסקים, אני לא גנץ שפשט את הרגל בחברה שלו, אני לא אשכנזי שהסתבך עם שמן, ואני לא לפיד שאמר שהוא לא בין שום דבר בכלכלה”.

.

 

למה לא לשלם לעורכי הדין מכיסך?

כשהמדינה שמקיעה כמה מאות אלפי שקלים, עם לפחות עשרות חוקרים ופרקליטים, מאמץ אדיר של שנים משקיעים הון עתק, אז לא נותנים לי את מה שנותנים לכל איש ציבור בישראל? כל איש ציבור קיבל את האפשרות לקבל תמיכה ועזרה מול מאמץ כביר של משקיעים נגדי. השאלה הזו היא לא ראויה”.

.

“לא צריך להאשים אותי שהצלחתי בעסקים, אבל אני רציתי להגיע לדבר האמתי. כשאני אומר, ואני אומר כאן בתקיפות, שאין שום קשר בין ההשקעה שעשיתי בחברה שלא קשורה לצוללות”, אמר ראש הממשלה, “אני אומר דבר נוסף: אני מכרתי את כל המניות שלי בחברה הזו שנה וחצי לפני שנמכרה הצוללת הראשונה, ושנים לפני שנמכרו הצוללות המצריות, אז אין קשר מהותי ואין קשר של זמן. לכן זה שקר גדול”.

 .

אבל בן הדוד שלך נשאר בעל מניות בחברה כשעדיין עשתה עסקאות עם טיסנקרופ. בן דוד אחר, שמרון, יש המלצה להגיש נגדו כתב אישום בפרשת הצוללות. גם נגד מקורב אחר, דוד שרן, שתמכת בו בליכוד. כולם אנשים מהסביבה שלך

.

“זה פשוט עלילה. הבן דוד שעליו את מדברת לא ניהל את החברה הזו ולא עשה שום דבר, הוא נשאר דירקטור – לא בחברת הצוללות – אלא בחברה של אלקטרודות לייצור מתכת לכל המוצרים שבעולם. היא נתנה שירותים לכל יצרני המתכות בעולם שמייצרים מיליארדי מוצרים. אם מישהו קנה צוללת זה משפיע כמו שאת קונה בקבוק קולה”.

.

איך אתה מסביר את זה שכל הסביבה הקרובה שלך קשורה בעקיפין לצוללות?

.

“לא קשורים לצוללות ואף אחד לא מקשר את הצוללות האלו לבן דוד שלי. אני מכרתי את המניות שלי. הטענה הבסיסית אומרת שאני הרווחתי כסף על הצוללות, זה שקר. לא הרווחתי שקל משום שלא הייתי משוקע בשקל”.

.

הטענה אומרת שאתה אישרת לגרמנים למכור צוללות למצרים. אתה אומר שיש סיבה נעלמת לכך? מה הסיבה הזו?

.

“זו עלילת הדם הכי נוראית, גנץ בוגי ואשכנזי מעלילים כאן עלילה כי הם יודעים שאני לא יכול לספר באולפן דבר שהוא אחד מהסודות של מדינת ישראל. הדבר הזה נבדק, הוא נבדק ע”י היועמ”ש, אם היה שם משהו הוא כבר היה צף ויוצא החוצה כי הריי לא חסים עלי. אז זה כבר אומר משהו. לא עיקמתי את האף כשמכרו, אני לא יכול להגיד למה, זה סוד מודר שרק היועמ”ש והצוות שלו יודעים, וגורמים כמו היועץ לביטחון לאומי יעקב עמידרור”.

“שר הביטחון לא חייב לדעת על הצוללות. במשטרה אומרים שמה שהוא אמר להם שונה ממה שהוא אומר בחוץ. אבל קודם כל הטענה נסתרת מעיניה משום שמכרתי את המניות מאותה חברה שאין לה קשר לצוללות, שנים לפני שנמכרו הצוללות למצרים, אז כבר ברור שלא יכול להיות שקר או רווח עסקי”.

.

נתניהו התייחס לאישור מכירת הצוללות למצרים ואמר: “קודם כל אישרתי את זה אחרי שא-סיסי נכנס לתפקידו ולא בתקופה של מורסי – אבל למה לא עיקמתי את האף? הצוללות האלו היו נקנות בלאו כי מצפון קוריאה או מדינות אחרות. הסיבות האלו הן ביטחוניות וביטחוניות בלבד”.

.

גם הרמטכ”ל וגם שר הביטחון לא יודעים? גם עמוס גלעד אומר שזה היה בעייתי? נראה לך הגיוני שבדמוקרטיה אתה ממדר את כל בעלי התפקידים האלו?

.

“מצרים הייתה קונה את הצוללות בכל מקרה, אבל זה לא משנה מה היה האישור. לא דרוש אישור שלי. התשובה היא כן – במדינת ישראל יש סודות שרק ראש הממשלה וקומץ אנשים יודעים, יש דברים שאנשים אחרים במערך הביטחוני לא יודעים ולא צריכים לדעת. מה שקורה כאן זה דבר ורא – גנץ לפיד יעלון ואשכנזי רוצים להכריח אותי לחשוף סודות מדינה ולסכן את ביטחון המדינה. הם עושים דבר שלא ייעשה. אני לא יכול לחשוף את הדברים האלו, אבל אני כל הזמן חושב בהחלטות על הצוללות שזה נשק אסטרטגי חשוב לנו להבטחת עתיד המדינה, ואני חושב גם על דברים אחרים – אני לא יכול לחשוף את הדברים. מי שצריך לדעת יודע. היועמ”ש בדק את זהו לא סתם לא מצא שום רבב במה שעשיתי. בשביל זה אני תובע אותם דיבה”.

.

אתה אומר אני אישרתי את מכירת הצוללות למצרים – וכל השאר, גם שר הביטחון וגם הרמטכ”ל לא ידעו מהעניין הזה?

.

“אני לא אומר מי ידע ומי לא, אני אומר שמי שצריך לדעת ידע. אין שום קשר למניות! הם קושרים את זה למניות. מה ההסבר? איך זה יכול להיות קשור למניות שמכרתי לפני? את אמרת שבן דודי הרוויח מיליונים, אמרת שאני הרווחתי מיליונים, לא הרווחתי שקל. זה פשוט שקר. אבל העובדה היא שזה נבדק, ואחרי שזה נבדק, ונמצא שאין בזה כלום, הם מנסים להסית. הם הוציאו את זה לא סתם עכשיו, הם הוציאו את זה בדיוק כשבאה הפרשה של הטלפון של בני גנץ”.

.

מה יש לגנץ להסתיר ולמה אתה רומז שיש לו משהו אישי שם?

.

“לא ייצא לי מזה כלום, אבל עובדה ששרשרת השקרים הזו התחילה כשהתברר שהאיראנים פרצו לטלפון של בני גנץ. אני חושב שהדרך היחידה של אדם שמועמד לראש ממשלה, ויש חשש שהאויב מספר אחת שלנו איראן סוחטת אותו”.

.

 

מה זה סוחטת אותו? איזה מידע?

.

“אני חושב שמי שצריך להציג את זה לציבור כדי לנקב את הבלון הזה זה בני גנץ. הוא צריך לצאת בפני הציבור ולהגיד מה יש שם”.

.

איך אדם פרטי אמור להימנע מזה?

.

“הוא מומחה סייבר, לא? לא רוצה להיכנס לדבר הזה. אתה רוצה להרוג את זה – נורא קל, תבוא תגיד מה יש שם ואי אפשר לסחוט אותך. אם הוצאת את זה החוצה ברבים אתה לא סחיט”.

.

אתה אחראי על הסייבר, יש כאן איום משותף לא?

.

“פריצה לטלפונים זה לא דבר כזה גדול, זה קיים, השאלה מה יש שם. לדעתי הדבר הנכון מבחינתו היה לצאת החוצה ולא להדליק מדורה של שקרים עלי, וזה מה שהם עושים. הם יצטרכו לעמוד במשפט דיבה, הם מציגים אותי כבוגד? אני שהקדשתי את כל חיי למדינה וכמעט נהרגתי כמה פעמים? הם יודעים מה אני עושה, זה דברים שלא ייעשה. הם יוצרים כאן הסחה. אני לא מסרתי לעמית סגל את החומר על הטלפון, זה אצלכם במערכת. למה האיראנים מכחישים שהם פרצו לטלפון של גנץ בשעה שאנו יודעים שהם עשו את זה? המידע הגיע אליי מהשידור שלכם, לא ידעתי דבר לפני. אני יכול להגיד לך דבר אחד, זה לא עלי ולא חובתי. אין לי ידיעה ברורה. אתם שומעים את רחש השמועות. בני נץ רוצה להיות ראש ממשלה? תתייצב ותאמר את הדברים”.

.

אתה אומר דברים קשרים על גנץ ולפיד, האם אתה יכול להגיד כאן – אני לא אשב איתם בממשלה?

.

“אני אקים את הממשלה הלאומית. יהיו שם כל החברים הקיימים, אני לא רואה שגנץ ולפיד יהיו, לא יישאר מקום. קודם כל בשביל זה צריך לנצח ולכן אני אזכיר לבוחרים – הבחירות האלה הן על אם תקום ממשלת שמאל בראשות גנץ ולפיד שמתחפשים לימין כביכול או מרכז-ימין, זה בלוף. ממשלה כזו בתמיכת מרצ העבודה והמפלגות הערביות, שתומכות בטרור – או ממשלת ימין חזקה שלי בראשות הליכוד. זו הבחירה. מי יעמוד מול הלחץ של איראן? מול כל לחץ, כל איום של איראן? הם יעמדו? עשרה רמכט”לים לא יעזרו אם לא הולכים למדיניות הנכונה, והם שגו. הם תמכו בהסכם הגרעין ואני נלחמתי בו לבד מול כל העולם. מול נשיא ארה”ב, מול עמדות של הרמטכ”לים הללו, ואמרתי שאנחנו חייבים שארה”ב תצא מההסכם ותטיל סנקציות על איראן. אני נלחמתי איתם בנושא הגדר שמנע את ההסתננות של מהגרים אפריקנים והצלתי את המדינה. המדיניות שלי הביאה את ישראל למצב הכלכלי והביטחוני הטוב ביותר”.

.

אם תיבחר, האם תנסה לקדם חוק או מהלך שימנע העמדתך לדין?

.

התשובה היא לא.

.

כלומר לא תקדם חוק צרפתי או מהלך שישאיר את חסינותך?

.

“לא עסקתי בזה ואני לא מתכוון לעסוק בזה”.

.

אם מקורביי יעסקו בזה?

.

“העובדה היא שמקורביי העלו את זה בלי ידיעתי והורדתי את זה מהם”.

.

יוגש כתב אישום נגדך אתה תעשה את כל ההליכים המשפטים?

.

[“עשיתי את זה עד עכשיו, והעובדה היא זו שאני בטוח שכמו שרוב ההאשמות ירדו לפני שפתחתי את הפה אני בטוח שהן יירדו”.

.

אתה מתחייב שלא תאפשר לאף אחד ממקורביך למנוע העמדתך לדין?

.

“לא יודע, לא עסקתי בזה. פעם ראשונה שמישהו שואל אותי ולא חשבתי. אני אומר לך – לא עשיתי את זה, ואני מאמין שלא אעשה את זה”.

.

האם נכון למדינת ישראל שיהיה ראש ממשלתה תחת כתב אישום?

.

“אני מתפקד, וכל אחד יעיד על זה – מה שאני עושה בשביל המדינה, כמה אני נפגש עם אנשים, יש כאן גל של מבקרים שאני פוגש אותם – חברי קונגרס, סנאטורים, ראשי מדינות, מעצמות, אני נפגש עם כולם. אני נמצא בקבינט הביטחוני, מאשר מבצעים. יש לי קיבולת גדולה מאוד”.

.

“קודם כל עשו חוק שלא מפילים ראש ממשלה עם כתב אישום, רק עם משפט חלוט, אבל אני לא חושב שנגיע לזה – הכל ייפול בשימוע. עוד לא אמרתי מילה להגנתי, שלוש האשמות שוחד ונגד רעייתי נפלו לפני שפתחתי את הפה. אז יש פה האשמות אחרות, הכל ייפול, הכל קשקוש”, הוסיף נתניהו בראיון המיוחד, “לגביי הפרשה שמנסים לייצר – פרשת העדתיות – כאילו אמרתי למירי רגב שהיא לא צריכה להופיע – זה לא היה ולא נברא. לא אמרתי דבר כזה”.

.

מירי רגב אמרה בראיון בערוץ המתחרה שלא הזמנת אותה לאותו לסלפי המפורסם עם בכירי ליכוד כי גברים אשכנזים הם קהל המצביעים של הליכוד

.

“היא אמרה שאני אמרתי את זה? היא אמרה שזה הרושם שהיא קיבלה וזה רושם מוטעה מהיסוד. אז מה אם אני ראש הקמפיין? אני קובע כל דבר? אני ראש ממשלה, אני עושה גם דברים אחרים”.

.

ממפלגת כחול לבן נמסר: “נתניהו היסטרי, משנה שוב ושוב גרסאות, מתחמק משאלות קשות וממשיך להשמיץ. לא קיבלנו שום תשובה איך הרווחת 16 מיליון שקל, ובעיקר, היות ואין שום סוד, כי כרגע המצאת את זה, למה אישרת למכור צוללות מתקדמות למצרים בלי ידיעת מערכת הביטחון? הדבר היחיד שאפשר להגיד לזכותו שהוא הפנים מה שאחרים טרם קלטו: הוא הולך להפסיד בבחירות”.
.
תגובת אבי גבאי:
“נתניהו גזען כלפי עדות המזרח. נתניהו מקטלג אנשים לפי צבע עורם. הוא לא ראוי לאמון העם”.
.
תמר זנדברג, ממרצ:
“ראינו מנתניהו הרבה לחץ, היסטריה וזיעה, שמגיעים כרגיל עם ההסתה הקבועה נגד השמאל והערבים. אלטרנטיבה משמאל ושותפות יהודית-ערבית היא התשובה לשלטון הפחד וההסתה שהשליטו פה נתניהו והימין הקיצוני”.
.
ח״כ איימן עודה:

 “‏נתניהו ממשיך להשתמש בהסתה כחבל הצלה מבור השחיתות שנקלע אליו ומעז להאשים אותנו בתמיכה בטרור.

בניגוד להתרפסות שלו מול הכהניסטים האלימים אנחנו נאבקים כל חיינו לשלום. נתניהו וההסתה שלו צריכים ללכת לביתם או לבית הסוהר. אבל צודק, הבחירות האלה באמת בינו לביננו – בין דמוקרטיה לאפרטהייד”.

.
עניין מרכזי