נתניהו מסתבך, מתבלבל, משקר, ומודה: העלמתי משר הביטחון ומהרמטכ״ל את רכישת הצוללות המיותרות

בנימין נתניהו ממשיך להסתבך ובאופן מביש במיוחד. הוא קיווה שיצליח להקסים באולפן החדשות של הערוץ הכי נצפה את חסידיו טרם צאתו לנסיעת הסרק המיותרת לוושינגטון שם אמור הנשיא האמריקני האוויל, טראמפ לארח אותו ולסייע לו בקמפיין המקומי שלו שבועיים לפני הבחירות.

 

אבל התוצאה היתה מביכה ורעה מאוד מבחינתו. קרן מרציאו ראיינה כפי שמצופה מעיתונאי בעוד שסגל התאמץ לעזור לביבי אבל בהצלחה חלקית בלבד.

 

בסופו של דבר גנב ביבי את המהדורה בראיון ארוך שבו שפת הגוף שלו שידרה בעיקר, לחץ, פניו הביעו חוסר כנות, נכלוליות ושקרנות מתמשכת. הדיקלומים הרגילים של הכל יקרוס בשימוע התרסקו מול הגימגומים בתשובה לשאלות ממוקדות היטב, שמהן לא הצליח להיחלץ מבלי ששפת הגוף תצביע בבירור על כך שהוא חושב הפוך ממה שהוא אומר.

 

נקודת המפתח בכישלון הגדול של ביבי בראיון בערוץ 12 היתה שנאלץ להודות סוף סוף במו פיו כי העלים משר הביטחון ומהרמטכ״ל את דבר רכישת הצוללות המיותרות שכל אנשי המקצוע אמרו כי הן מיותרות, כך גם לגבי האישור שנתן לגרמנים למכטר את אותן צוללות למצרים גם כן באותו תיווך בעייתי שהכניס הון לאנשים מסויימים.

 

אז איך  ייתכן שמידע כזה מועלם ומוסתר גם מהקבינט, מראש המוסד ומראש אמ״ן. שערורייה שלא תיאמן.

 

נתניהו טען ״מי שצריך לדעת, ידע״. זו טענה שערורייתית. הוצאה של מיליארדים מקופת המדינה בתיווך של בני משפחה, מקורבים ופרקליטי הבית כשכל אנשי המקצוע אומרים שזו הוצאה מיותרת וחסרת אחריות אכן דורשת ועדת חקירה ממלכתית כפי שעליה הכריזו גנץ, יעלון ואשכנזי. גנץ אגב השיב לביבי: ״שלחת אותי למשימות הרבה יותר סודיות״, כלומר זו חוצפה להציג את גנץ כמי שיש למדר אותו מרכישת צוללות לצבא שהוא עומד בראשו, הוא או אחרים, כל אחד בזמנו.

 

לכל ברור שביבי בפאניקה הולכת וגוברת וכיוון שהוא האיש שמסתובב עם המזוודה, ושחלק מראשי מערכת הביטחון הם למרבה הצער עבדים נרצעים המכפיפים את ארגוניהם למען בחירתו מחדש – צריך להיות מאוד מאוד זהירים בכל דבר המתרחש בימים אלה מתחת לפני השטח.

 

 

והיום אמר שר הביטחון חשעבר יעלון בראיון לגלצ:

“גיליתי באקראי שהצוללות נמכרו גם למצרים. נתניהו הכחיש, גם ריבלין קיבל את אותה התשובה. הוא הודיע לראשונה שאישר את המכירה אמש בריאיון מלא הפאניקה שלו. זו פרשה שטובלת בשחיתות עמוקה”.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי