נתניהו במילכוד: תגובה קשה תניב קורבנות, הפצצות נדל״ן יחלישו את הליכוד בבחירות

צה״ל נערך על גבול הרצועה לאפשרות של כניסה קרקעית בעקבות ירי הטיל שפגע היום בבית בשרון ופצע 7 בני אדם. שבועיים לבחירות ונתניהו החליט על פעולת ראווה שתקטין את הביקורת על מחדליו בתחום הביטחוני.

 

תגובה פושרת מדי עלולה להביא לזליגת מנדטים מהליכוד למפלגות הלוויין הימניות. מצד שני, תגובה קשה תניב שיגורי טילים לבאר שבע, תל אביב ונתב״ג שלא לדבר על עוטף עזה והקורבנות שייהרגו וזה לא פחות חמור מבחינה פוליטית. הבעיה האמיתית היא כישלונו המתמשך של נתניהו בניהול המדיניות הביטחונית, הצבאית והמדינית מול רצועת עזה. כל שעשה עד כה היה שגוי וישראל ממשיכה לשלם את המחיר.

 

מצה״ל נמסר כי הופסקו אימוני חטיבת טנקים וחטיבת חיל רגלים וכן ישנה היערכות של מפקדת אוגדת עזה. הצבא נערך לקראת החלטה מדינית לפעול בתוככי הרצועה, זאת בנוסף להיערכות השיגרתית של חיל האוויר להפצצת מטרות ששר הביטחון המתפטר, אביגדור ליברמן, כינה אותן היום ״הפצצת עמדות של הש״ג השיגרתיות כתגובה של נתניהו״.

 

בנוסף, גוייסו מפעילי מערכות כיפת ברזל כדי לגונן על ישובים אזרחיים ומטרות איסטרטגיות אחרות כמו נתב״ג. הטיל שנורה ביום שני בבוקר לשרון שוגר מעמדת חמאס. שליטי הרצועה טוענים שוב, כי מדובר בטעות שיגור. תירוץ דומה הושמע לאחר שיגור שני הטילים לכיוון תל אביב.

 

דובר צה״ל, תא”ל רונן מנליס: “מדובר באירוע חמור של פגיעה ישירה בבית. הרקטה של חמאס מייצור עצמי. הירי בוצע ע”י חמאס מעמדה שלו באזור רפיח. אנחנו רואים בחמאס אחראי לכל מה שקורה ברצועה וממנה”.

 

 

החמאס טוען כי השיגור נובע ממזג האוויר ומסערת ברקים. בישראל אין מקבלים את התירוץ. במקביל מנסים המצרים לצנן את הרוחות. נתניהו הבטיח תגובה עוצמתית. שבועיים לפני הבחירות הוא אינו יכול להרשות לעצמו פיות מזה. השאלה היא רק כמה ישראלים ישלמו בחייהם כייוו שהבחירות כה קרובות ופוליטיקאים נאלצים לפעול משיקולים זרים.

 

עניין מרכזי