ושוב החמאס מכתיב לנתניהו את תנאי הכניעה הישראלית

דובר צה”ל מסר הלילה כי בירי משטח רצועת עזה לעבר שטח ישראל זוהו כ-30 שיגורים. לוחמי כיפת ברזל ירטו כמה שיגורים והשאר נפלו בשטחים פתוחים. אין נפגעים.

 

במהלך הלילה תקפו מטוסי קרב של חיל האוויר כ-15 יעדי טרור בצפון רצועת עזה. בין היעדים שהותקפו מתחם צבאי של ארגון הטרור חמאס בבית חנון ומתחם צבאי של ארגון הטרור הג’יהאד האסלאמי בבית להיא. התקיפה בוצעה בתגובה לירי לעבר שטח ישראל.

 

על פי דיווחים פלסטיניים, סבב התקיפות הנוכחי היה קצרצר ובתום שעות ספורות הודיעו הפלסטינים כי הושגה הפסקת אש בתיווך מצרי. כרגיל בכל תשעת סבבי האלימות בשנה האחרונה, בישראל לא דיווחו רישמית על הפסקת האש.  אם אכן כך יסתיים הסבב הרי ששוב, החמאס ניצח בגדול. הוא המכתיב את התנאים ועל פיו יישק דבר.

.

במהלך הלילה שב נתניהו מוושינגטון. על כבש המטוס מסר:

“אני חוזר לארץ לטפל בדברים החשובים. נתנו תגובה מאוד עוצמתית וחמאס צריך לדעת שלא נהסס להיכנס לעשות את כל הצעדים הדרושים, לא קשור לשום דבר, לא קשור לתאריך, אלא לצרכים של ביטחון ישראל”. 

.

דובר צה”ל מוסר כי מטוסי קרב תקפו כעת מבנה בן שלוש קומות הממוקם בצברא ברצועת עזה.

מדובר במטה סודי של ארגון הטרור חמאס שמשמש את הביטחון הכללי, המודיעין הכללי והמודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס.
.
מחלקת המודיעין הצבאי של חמאס אחראית על איסוף ומחקר מודיעין כנגד מדינת ישראל.

מדובר בנכס שלטוני מרכזי של ארגון הטרור חמאס שנתקף במקביל לתקיפות שמבצע צה”ל כעת ברצועת עזה.

התקיפות מבוצעות בתגובה לירי הרקטה לעבר שטח ישראל.

ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לכל הנעשה ברצועה וממנה.

 

 

 

קודם דיווחנו: חיל האוויר מבצע תקיפות ברחבי הרצועה. על פי דיווחים פלסטיניים בין המטרות שהותקפו משרדי ממשלה פלסטיניים. מעזה נמסר כי 7 פלסטינים נפצעו. צה״ל תקף גם את מטה המשרד לביטחון הפנים ואת לשכתו של בכיר הארגון איסמעיל הנייה.

.

‏חיל האוויר הפיל את מבנה המודיעין בן שלוש קומות של חמאס בשכונת צברא בעזה. התקיפות נמשכו בעיקר על מטרות נדל״ן ברחבי עזה.

.

במקביל, הוכרזה כוננות בעוטף עזה, ובישובים רבים לרבות בעיר גדולות כמו תל אביב, ראשון לציון, אשדוד  ובאר שבע הורו ראשי הערים על פתיחת המקלטים הציבוריים. ראשי עיריות כפר סבא, רעננה, הרצליה והוד השרון הורו לפתוח מקלטים.

 

.

קודם לכן, הורדו חטיבות חי״ר ושיריון לאוגדת עזה, וסוללות כיפות ברזל הוצבו באתרים שונים לאחר שמפעילים גוייסו לשירות מילואים בצווי חירום.

 

עניין מרכזי