תחונה במשטרה נגד תעשיית הפייק ניוז להטיית הבחירות לטובת נתניהו

ח”כ יאיר לפיד, מראשי הנהגת כחול לבן, פנה הבוקר (1.4.19) לוועדת הבחירות המרכזית, פרקליט המדינה והיועץ המשפטי לממשלה בדרישה לבדוק בדחיפות את הנסיון להטעיית מערכת הבחירות בישראל.

 

לפיד: “מדובר בניסיון מכוון לחתור תחת יסודות שיטת הבחירות והמשטר של מדינת ישראל – ועל כל הנוגעים בדבר לפעול לאלתר”

 

הפנייה של לפיד באה על רקע הפרסום הבוקר בידיעות אחרונות והניו יורק טיימס כי הליכוד מפעיל רשת מתוכננת וממומנת בכסף רב ותכליתה הפצת מידע כוזב, בניסיון להשפיע על ציבור הבוחרים; לא השפעה באמצעות עמדות, מצע, שכנוע, כי אם השפעה באמצעות הפצת כזבים, וחמור מכך – ניסיון להדהד את השקרים באמצעים פורמליים יותר, כדי להחדיר אותם למערכת התקשורת הממוסדת.

כזכור, פסקה וועדת הבחירות המרכזית על איסור תעמולה ממומנת ובלתי מזוהה ברשת האינטרנט כדי להשפיע על תוצאות הבחירות בישראל באופן בלתי חוקי והרשת שנחשפה עומדת בניגוד לפסיקה.

בפנייה דורש לפיד לבדוק בדחיפות את הנושא: “אם הממצאים המפורסמים בכתבה מבוססים – המדובר בניסיון החמור ביותר מאז קום המדינה להשפיע שלא כדין על תוצאות הבחירות”.

.

עוד נכתב: “אכן, הימים ימי בחירות, אולם אין מדובר בסוגיה השייכת למחנה פוליטי כזה או אחר. המדובר בניסיון מכוון לחתור תחת יסודות שיטת הבחירות והמשטר של מדינת ישראל – ועל כל הנוגעים בדבר לפעול לאלתר למניעת התממשות הסכנה”.

.

ניצב בדימוס, ח”כ מיקי לוי הגיש בשם ‘כחול לבן’ תלונה במשטרה בגין הפעלת רשת להפצת מידע כוזב בניסיון להשפיע על הציבור לקראת הבחירות

 

תלונה זו באה על רקע החשד הפלילי שעולה מהפרסום הבוקר ב”ידיעות אחרונות” וב”ניו יורק טיימס” כי במערכת הבחירות הזו, מופעלת רשת מתוכננת וממומנת בכסף רב ותכליתה הפצת מידע כוזב, בניסיון להשפיע על ציבור הבוחרים.

 

This image requires alt text, but the alt text is currently blank. Either add alt text or mark the image as decorative.

 

על פי החשד העולה מהפרסומים, בעל אינטרס פוליטי מנסה “לגנוב” את הבחירות, לא באמצעות הצגת עמדות, מצע, ושכנוע, אלא על ידי השפעה באמצעות הפצת כזבים, וחמור מכך- ניסיון להדהד את השקרים עד שיחדרו לתקשורת הממוסדת. אם דברים אלו אכן יתבררו כנכונים, מדובר בפשעים פליליים, ועל כעל משטרת ישראל לחקור את הפרשה.

.

עניין מרכזי