דיווח: תעשיית פייק ניוז הרסנית מופעלת עבור הליכוד ונגד גנץ

ידיעות מדאיגות על תעשיית שטיפת מוח הרסנית המופעלת על ידי אנשי נתניהו והליכוד. על פי תחקיר המתפרסם היום גם בניו יורק טיימס נחשפו מיליוני ישראלים להפצצת ידיעות סרק, דברי הלל מזוייפים לביבי והפצת שקרים, לכלוכים והשמצות נגד בני גנץ. הליכוד מכחיש אך על פי פרסומים שונים חלק מהפעולות מנותבות ממשרדים בקומה ה-14 של בניין המצודה ברחוב קינג ג׳ורג׳ בתל אביב.

.

עו״ד אלדד יניב:

‏חנן מלצר חייב לכנס היום דיון חירום ולמנוע את גניבת הבחירות בישראל. הזהרנו כבר לפני חודשים וצחקו עלינו. ״הליכוד TV״ זה סיפור כיסוי. בקומה ה-14 במצודת זאב פועל חמ״ל מטורף של טרור סייבר עם זרועות לחוות בוטים בכל העולם.

.

בפייסבוק זה פי אלף יותר חמור וקבוצות הפירמידה שנבנו בווטסאפ זה בכלל סדום ועמורה: ככה BB יגנוב את הבחירות בימים האחרונים. חנן מלצר, תתעורר! נגמר הזמן.

 

.

בתחקיר שפורסם דווח כי הדו”ח נכתב בידי מייסדי “פרויקט הבוטים הגדול”, נעם רותם ויובל אדם, העוסקים בחשיפת ניסיונות לעשות שימוש זדוני ברשת החברתית, יחד עם ארגון “הברית הישראלית”. התקציב לקיומו של התחקיר נאסף באמצעות עמוד גיוס המונים אינטרנטי.

.

בתמצית הדו”ח כותבים מחבריו: “באמצעות מחקר אלגוריתמי ותוכני, גילינו רשת של מאות חשבונות טוויטר אשר מקדמים את בנימין נתניהו ומפלגת הליכוד. הרשת מורכבת ממאות חשבונות… ופועלת באמצעות מניפולציות, הכפשות, שקרים, הוצאת דיבה והפצת שמועות, באנונימיות, וללא קישור גלוי למפלגת הליכוד. בימי השיא שלה, הרשת כותבת אלפי ציוצים ביום לטובת נתניהו והליכוד. ניתן לראות באופן ברור כי היא ‘הופעלה’ באופן מסיבי עם הכרזת הבחירות, ופעילותה חריגה גם בהשוואה לקבוצת ביקורת עם משתמשים שנבחרו באופן רנדומלי.

.

מתחילת מערכת הבחירות ועד לרגע כתיבת דו”ח זה, הרשת צייצה מעל 130 אלף ציוצים. הרשת מתגייסת ברגעי שיא עבור נתניהו, כמו הכרזת כתבי האישום כלפי נתניהו, הראיון של ראש הממשלה בחברת החדשות, ובעת השקת הקמפיין של רשימת ‘כחול לבן'”.

.

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק:

‏חשיפה מעוררת גועל ב׳ידיעות׳ וב׳ניו יורק טיימס׳. מהדוח נראה כי בהשראת המאפיה מבלפור, בין אם נתניהו או יוצא חלציו,  פועלת מערכת עם מאות חשבונות, רבים מהם מזויפים להכפשת יריבים ול׳שטיפת מוח׳ של בוחרים תוך עבירות(שוב!)על החוק וזיהום התהליך הדמוקרטי. יאללה, נמאס. ב9 באפריל ביבי הביתה!

.

מכחול לבן הגיבו: “נתניהו מנסה לגנוב את הבחירות. התחקיר בידיעות ובניו יורק טיימס מגלה שמערכת ההשמצות המכוערת בתולדות ישראל מופעלת ישירות על ידי נתניהו. אנחנו קוראים לפתיחה מיידית של חקירת משטרה אחרי מקורות המימון של הקמפיין.

.

“אנחנו קוראים לשופט מלצר, יו״ר ועדת הבחירות, להורות בהקדם על עצירת קמפיין הפייק ניוז המכוער הזה. אחרי 13 שנות שלטון, נתניהו איבד את הרסן. אחרי שהבין שהוא עומד להפסיד בבחירות, הוא מנסה לנצח במירמה. אם זה יצליח לו, ישראל תפסיק להיות דמוקרטיה.

.

״אזרחי ישראל צריכים לדעת הבוקר שהליכוד שופך תקציבי עתק מתקציב המדינה על תעשיית שקרים והכפשות נגד הרמטכ״ל ה-20 של המדינה. כל אזרח הגון בישראל, מימין או משמאל, צריך להתייצב נגד הנסיון להרוס את היסודות הדמוקרטיים שלנו”, נמסר ממטה גנץ לפיד.

.

תגובת מפלגת ביבי, ביטן, סיבוני:

“הליכוד לא קשור בשום צורה לרשת אליה התייחסתם. בכלל, הליכוד לא מפעיל שום רשת של בוטים, אוואטרים, פרופילים מזויפים וכדומה. הפעילות הדיגיטלית של הליכוד חוקית לחלוטין”.

.

עניין מרכזי