גנץ: הקלות שבה נתניהו מעיף שקרים – בלתי נתפסת

בני גנץ אומר בראיון מפורט שהעניק לאילנה דיין כי הוא בטוח במאה אחוזים שעוד יהיה ראש הממשלה. משוכנע שביום מן הימים יכהן כראש ממשלה.

 

גנץ רואה ב-35 המנדטים שהשיגה כחול לבן הישג ענק. ואכן, אין תקדים שמפלגה שקמה ככה פתאום ובקושי מתארגנת בחודשיים שלושה משיגה תוצאה כזו בבחירות בישראל.

 

גנץ: “נתניהו הביא 36 מנדטים אחרי כל שנותיו, כשהוא שוחט פוליטית את המחנה שלו – ואני, שמגיע מבחוץ, לא מבין בפוליטיקה, מצליח לחבר ולרדת לרחוב כשתוך כדי זורקים את כל מה שזורקים ויורדים למקומות הכי בלתי אפשריים, ובכל זאת קם בבוקר ל-35 מנדטים. אני לא מציע לזלזל בזה”.

.

“ריאיון כזה או אחר, גם בנאום בליל הבחירות הייתי מוריד שני טקטים”, אמר. “הסקרים והמדגמים אמרו את מה שאמרו, רצינו לשדר תודעת ניצחון ולומר תודה לפעילים. זה לא היה פזיז – עליתי בחצות, לא ב-22:01. אבל בהסתכלות אחורה, היה עדיף להוריד פרופיל״.

.

על נתניהו אמר:  “הוא יודע לנהל קמפיינים בצורה טובה, והייתי שמח ללמוד ממנו. לרדת למקומות שהוא ירד אליהם – בשום פנים ואופן. הוא, כראש ממשלה, לא יכול לעבוד בשיטה של קודם לבצע ואחר כך לעשות בקרת נזקים”.

.

“נתניהו הולך להקים קואליציה שתעסוק במיבצור המשפטי שלו, ובסופו של דבר תתרחק מהחוק והדמוקרטיה בישראל – ותפקידנו הוא להעצים את החוק והדמוקרטיה לטובת כל אזרחי המדינה, ולכן ישיבה עם נתניהו אינה על הפרק”.

 

“הקלות בה שקרים עפים לאוויר זה בלתי נתפס. לאורך כל הדרך קופץ שקר אחר, סילוף אחר, בשמו של השלטון. הדבר השני שהפתיע אותי – לטובה – הוא האימפקט של ההישג. הדהים אותי כמה אנשים רוצים משהו אחר. והכי יפה זה להסתובב בארץ ולפגוש את האנשים – אלה שאוהבים אותי, שזה קל, אבל גם אלה שפחות, שרובם באים בכבוד, בהערכה. אני הולך לשרת את כל החברה בישראל, אלה שהצביעו לי ולא”.

“יש לפני עוד עבודה רבה. אני בא לשרת את החברה הישראלית, בגלל זה נתנו בי אמון. עם כל הכבוד, 70 יום זו תחילת הדרך. אני בשבוע הראשון מתוך 520 שבועות שלפניי. אני משרת את מדינת ישראל, את החברה, את העם – לאן שזה לא ייקח אותי”.

 

עניין מרכזי