כך תאכלו הרבה ובכייף מבלי להשמין וללא רגשות אשמה

הנה מדריך שימושי, נעים וקל למימוש כיצד לא לעלות במשקל בליל הסדר או בכל ארוחה משפחתית שעוד צפויה לכם בזמן הקרוב:

 

1. אל תגיעו רעבים. הארוחה תמיד מתאחרת. תאכלו משהו קל לפני היציאה ותוכלו להתענג בהנאה על המטעמים שיוגשו ללא הבינג׳ לטרוף מכל הבא לפה.

 

2. ליבשו מכנסיים הדוקים, לא אלסטיים. כך תרגישו מתי דחפתם לגופכם מספיק מזון לערב אחד.

 

3. שתו כוס מים, אפילו שתיים לפני הארוחה ובין המנות.

 

4. חרוסת, מצות, קניידלעך ותפוחי אדמה הם מעמיסי קלוריות זדוניות. כפית חרוסת, חצי מצה ותפוח אדמה אחד קטן הם המכסימום הראוי לחדור לקיבתכם ולהיתקע בה הערב.

 

5. יין מעכב חילוף חומרים בגוף. הסתפקו בכוס יין – רצוי אדום יבש – מחולק לארבע פעמים כנדרש.

 

6. איכלו לאט. לעסו כל ביס לפחות 20 פעם. לוקח זמן להתרגל, אבל תתפלאו איך זה מרגיע את הגוף כולו ומכניס אתכם לשלווה כללית ולתחושה כללית של שליטה וחגיגיות.

 

7. אל תשבו מול בן משפחה מעצבן שאינכם סובלים. הוא יגרום לכם לאכול יותר מדי, זאת כדי להתגבר על הטינה שמונחת לכם מול הפרצוף.

 

8. כדאי לסגור וושט בין המנות. החטיפות בין המנה הראשונה לשניה מגבירה תיאבון, מוסיפה קלוריות, ואינה גורעת מכמות המזון הנצרכת בהמשך הערב.

 

9. הימנעו ככל האפשר מקינוחים ומפיצוחים. בכף יד קמוצה של בוטנים/שקדים/גרעינים טמונה כמות קלוריות הזהה ל-8 עד 10 פרוסות לחם קל.

 

10. המארחת והדודות ידחקו בכם לאכול את מה שהם הביאו תוך החדרת רגשי אשמה אם לא תעשו זאת. הפטנט: לקחת, לטעום, להגיד שזה נפלא ואחר כך לא לגעת יותר. סומך עליכם שתדעו להעלים את הנותר בצלחת ולא לקיבתכם המיוברת גם כך.

 

לסיכום:
יכול להיות שחסכתי לכם קילו שניים בכרס לגברים ובפולקעס לגברות, אבל בעיקר אני מספק לכם אפשרות לנסוע הביתה בתחושה נפלאה של שובע ושביעות רצון על שנמנעתם מהחזירות הקבועה שמרגיזה אתכם תמיד עוד יותר בבוקר שאחרי.

שלכם באהבה, רמי יצהר