נתניהו השיג 65 ממליצים: ריבלין מטיל עליו להקים ממשלה חדשה

יושב ראש הליכוד, בנימין נתניהו, השיג 65 חברי כנסת שהמליצו עליו לנשיא כך שאין ספק שרובי ריבלין יטיל על ראש הממשלה את מלאכת הרכבת הקואליציה בכנסת החדשה. לאחר מכן יחלו המגעים הקואליציוניים הרישמיים היכולים להמשך עד 42 ימים.

 

נציגי מפלגת העבודה הגיעו לבית הנשיא ביום השני של ההתייעצויות הפומביות שמקיים ריבלין עם נציגי המפלגות בטרם ההחלטה על מי להטיל את מלאכת הרכבת הקואליציה והממשלה.

 

העבודה המליצה על בני גנץ העומד בראש כחול לבן. סתיו שפיר אמרה:

 “השחיתות מחלחלת לאט לאט לכל מוסדות המדינה וגם לכל אלה ששותקים. לכן אנחנו ממליצים על גנץ. ישנה אלימות שמתפשטת לתוך השיח הציבורי ולא רק בבחירות אלא גם ביום יום. אנחנו נכנסים לתקופה שהולכת להיות קשה ודורשת אומץ בלתי רגיל”.

 

 

נשיא אמר בין היתר: “חשוב שתהיה קואליציה ואופוזיציה ויש ממשלה שיכולה ליותר רחבה או ממשלת אחדות. אנחנו לפני אתגרים רבים”.

“נדמה לי שאף אחד מראשי הממשלה, מהראשון ועד היום, לא רוצה חוקה. עלינו להתאחד כולנו בעניין זה, שכן החוקה היא זו שעומדת בין האזרח ובין השלטון או כל מערכת שהוא חושב שהיא לא צודקת”.

.

לפי שעה אין לנתניהו הרוב הדרוש להקמת קואליציה ראויה שכן אביגדור ליברמן הציב תנאי מוקדם להעביר את חוק הגיוס ככתבו וכלשונו. ביהדות התורה אומרים היום כי יהיו שינויים בחוק ״וזה ברורו״. ליברמן חושק גם בתיק הביטחון והיה רוצה שיכלול סמכויות אוטונומיות לקבל החלטה על פעילות צבאית ברצועת עזה.

 

נתניהו מתכנן להרחיב את הממשלה ל-26 שרים ולחלק ג׳ובים בלי חשבון. המאבקים הפנימיים במפלגות מתעצמים ובעיקר בליכוד. ליברמן המליץ על ביבי וההערכה היא שגם יצטרף לממשלת נתניהו.

 

להזכירכם, גם בקדנציה הקודמת אביגדור ליברמן לא הזדרז, המתין ובסוף קיבל את התיק שחשק בו. אבל הוא היה שר לא מוצלח ובסופו של דבר התפטר ונזקק לקול הרוסי ולסיוע חיצוני כדי להיבחר מחדש, זאת אחרי שנתניהו נמנע מלעשות לנתניהו מה שעשה לבנט ולכחלון.

 

אולי פוטין רוצה איזה דובר רוסית בצמרת הישראלית הגבוהה? לך תדע.

.

עניין מרכזי