סמסונג ביטלה את הפצת המתקפל המתקלקל

בוטל שיווק הטלפון הנייד המתקפל החדש של סמסונג בעקבות התרסקות המכשיר, הקילקולים והתקלות המרובות במכשירים שנמסרו לעיתונאים.  הפירסומים העולמיים היו נרחבים ושליליים עד שבחברה הקוריאנית קיבלו את ההחלטה המתבקשת: לבטל את הפצת המכשיר טרם השקתו הרשמית. כרגע נראה שרק וואווי הסינית מוכנה עם מכשיר חדשני ראוי. 

קודם סיפרנו לכם: צרות צרורות לענקית הטכנולוגיה הקוריאנית סמסונג. כמה מן המכשירים החדשים המתקפלים שנשלחו לעיתונאים התקלקלו בתוך יום יומיים של הפעלה. הם יצאו מכלל שימוש באופן מחליא במיוחד והפכו שיחת היום בעולם הטכנולוגי. החברה הקוריאנית החליפה מיידית את המכשירים לעיתונאים ולפי שעה לא ברור אם ההשקה לציבור תתנהל כמתוכנן החודש הבא.

גם ככה הביקורת שלנו על המכשיר היתה בעייתית משהו:

סמסונג מפנקת את העיתונאים ומשגרת אלינו את הנייד המתקפל החדש, גלאקסי ״פולד״ (מתקפל). צריך לברך את החברה על המאמץ הגדול לצאת עם הדור הבא של המכשירים הניידים לאחר שהדור הקודם מיצה את עצמו עוד בגלאקסי 7. ואגב, אצל המתחרה הגדולה, אפל, בינתיים נשמעת רק דממה דקה. בסיום הסקירה תבינו מדוע.

.

רושם ראשון: המכשיר מרגיש שונה. משהו חדשני. התרגשות? ככה ככה. כשהוא סגור נוצר מן משולש מוזר. מבחוץ מסך 4.6 אינץ׳ קטנטן ולא שימושי ו-7.3 אינץ׳ מרשים כשהוא פתוח. אז הוא נראה כטאבלט קטן ונוח לצפיה, לקריאה, לכתיבת מסמכים ולמשחקים.  

.

המכשיר ארוך וצר, כבד, בלי אוזניות, פתיחה רק בשתי ידיים, נוצ׳ גדול בצד, שתי סוללות, אין אפשרות הרחבת זיכרון, קו חיבור די מעצבן שנראה היטב בתמונה המחוברת וזו רשימה מאוד חלקית. כשפותחים (במאמץ) התמונה הגדולה מופיעה במקום שהיינו בו קודם. ניתן לעבוד בו זמנית על כמה מסכים. מקלדת חצויה והרבה תכונות שלוקח זמן להתרגל אליהן. 

.

ניכר המאמץ העצום שהענקית הקוריאנית השקיעה כדי שלא לפגר אחרי המתחרה הסינית הגדולה אבל ההתרשמות היא שזה עוד לא זה. אין ספק שהמעשירים המתקפלים הם הדבר הבא אבל נראה שיעקח עוד זמן להגיע להוחות משתמש ראויה מן הסוג שאנו מורגלים אליה.  

.

ועם לא די בכך: פתאום אין כלל אטימות וכל שפריץ נוזלים יכול לקלקל את המכשיר. ועוד משהו – המחיר יקר להחריד, המכשיר עולה 1,980 דולר ויעלה בארץ כ-9,000 ש׳. ימכר בעולם מ-21.4. 

החדשנים לא יתאפקו וירוצו לקנות. לכל היתר נמליץ: חכו לדגם השני לפחות כי רמת השיפורים הנדרשת כדי להפוך אותו לשמיש ונוח להפעלה גבוהה. 

.

אז למה אפל שותקת. התפוח הנגוס לעולם לא ייצא עם מוצר חצי אפוי. הסקירה המלאה של הפולד – בהמשך.

רמי יצהר Rami Yitzhar 

עניין מרכזי