שת״פ סעודי סיני מעניין בתחום הסלולרי

חברת Shanghai Electric חתמה על זיכרון דברים עם החברה הסעודית ACWA Power לפיתוח פרויקטים סולריים גלובליים

 

.

זיכרון הדברים מהווה התרחבות של פעילויותיה של Shanghai Electric במדינות יוזמת החגורה והדרך.הוא מהווה צעד נוסף לקראת היעד של ACWA Power להגיע ליכולת ייצור של חשמל בהיקף של 150GW עד שנת 2030.

.

דובאי, איחוד האמירויות הערביות, 26 באפריל 2019 /PRNewswire/–

קבוצת Shanghai Electric בע”מ (להלן “Shanghai Electric” או “הקבוצה”), שהינה תאגיד רב-לאומי מוביל בתחומי ייצור אנרגיה וייצור ציוד חשמלי, חתמה על זיכרון דברים (Memorandum of Understanding [MOU]) לשיתוף פעולה עם חברת ACWA Power מערב הסעודית בפרויקטים גלובליים לייצור אנרגיה נקייה, זיכרון דברים הממשיך את התרחבות הקבוצה למדינות יוזמת החגורה והדרך (מדינות היוזמה).

.

שתי ספקיות האנרגיה הנקייה חתמו על השותפות האסטרטגית במהלך ביקור של יו”ר ומנכ”ל Shanghai Electric, ג’נג ג’יינחווה (Zheng Jianhua) בערב הסעודית ב-16 באפריל. היקף שיתוף הפעולה מכסה מגוון פרויקטים בתחום האנרגיה, כולל בניית טורבינות גז, פיתוח התפלה וכן ייצור אנרגיה בתרמית, פוטו-וולטאית, סולרית-תרמית, אנרגיית רוח ובאמצעות מחזור משולב.

.

 

כחלק מתוכנית הרפורמה “חזון 2030”, מתכוונת ממשלת סעודיה להרחיב את ייצור האנרגיה המתחדשת כך שהיא תגיע ל-30% מאספקת החשמל של המדינה עד שנת 2030. חברת Shanghai Electric פועלת לצד חברת ACWA Power לשם הקמת מתקנים סולריים מאז אפריל 2018, וכך תורמת להתקדמות לקראת היעד הזה.

.

“השותפות הזו, שבה כולם מרוויחים, תאפשר לנו לעבור באופן צמוד יותר עם ACWA Power  כדי לפתח פרויקטים בתחום האנרגיה הנקייה בהיקף גלובלי ולבנות את המותג שלנו באופן בינלאומי, תוך כדי כך שאנו ממשיכים להרחיב את הפעילויות שלנו ברחבי מדינות היוזמה,” מסר ג’נג, והוסיף כי הקבוצה מתכננת להשקיע יותר באזור בשנים הקרובות.

.

Shanghai Electric עושה מאמצים לצמוח מחוץ לגבולות סין. בשנת 2018, ההכנסה העסקית של הקבוצה מפעילותה בחו”ל עלתה על 11.2 מיליארד יואן (כ-1.67 מיליארד דולר). ניתן לייחס כ-11% מן הצמיחה הזו להכנסות מפרויקטים גלובליים של השקעה, מפרויקטים בינלאומיים של הנדסה ומעסקי ייצוא.

.

כדי לתמוך בהתרחבות המותג, פועלת קבוצת Shanghai Electric במספר שיטות של התרחבות גלובלית. במסגרת השיטה הראשונה, ייסדה החברה מפעלים חדשים בתשע ממדינות החגורה והדרך, כולל וייטנאם, הודו, ערב הסעודית, עיראק ומלזיה. במסגרת שלב הפיתוח השני, שהתרחש בו זמנית, הרחיב המותג את טביעת הרגל שלו בפרויקטים שונים במדינות היוזמה. הצלחותיה האחרונות של הקבוצה כוללות את הפרויקט המשלב ייצור פחמי של חשמל בטהאר (Thar) שבפקיסטן; פרויקט האנרגיה התרמי-סולרי בדובאי; פרויקטים בתחום האנרגיה בקאזים ובסאהיוואל שבפקיסטן; ובניית פרויקטים של טורבינות גז בפנמה ובסרביה.

.

אודות Shanghai Electric Group Co., Ltd.

Shanghai Electric Group Co., Ltd. (Shanghai Electric), הרשומה בשנחאי ובהונג קונג, היא מפעל משולב גדול לייצור ציוד, המתמחה בציוד לייצור אנרגיה, בציוד תעשייתי ובשירותי אינטגרציה. מאז שנות ה-90 של המאה ה-20, הכנסותיה של Shanghai Electric ממכירות דורגו בין 3 יצרניות הציוד הגדולות בסין. בשנת 2017, נבחרה Shanghai Electric כאחת מ-500 חברות הייצור החשובות בתבל ובאותה שנה גם נכנסה לרשימת 500 החברות החשובות בסין של כתב העת Fortune China. הקבוצה מדורגת בין 100 החברות החשובות של ENR לשנת 2018 ו-250 הקבלנים הבינלאומיים (Top 250 International Contractors), וערך המותג שלה עומד על 70.6 מיליארד יואן.

 

עניין מרכזי