שבוע האירוויזיון: חגיגה מהולה בחשש ביטחוני

שבוע האירוויזיון מתחיל הערב ברחבת הבימה בתל אביב. 41 המשלחות יצעדו על השטיח הכתום, יצטלמו, יתראיינו ויעבירו רשמים מתל אביב. ובעוד שהעיר הגדולה מתמרקת וההכנות הדקדקניות מגיעות לשלב הביצוע, יוצא לו הבן של ראש הממשלה בציוץ לפיו תל אביב היא עיר מגעילה ומכוערת שרובה בניינים מיושנים מהתקופה הקומוניסטית של ישראל.

 

לכאורה אירוח תחרות זמר כמו האירוויזיון אמורה להיות חגיגה לאומית. אבל לא בימים טרופים אלה. הפילוג, הטינה, היריבות ואף השנאה הפנימית הגוברת מתחדדים דווקא בימים אלה ומוכיחים שוב עד כמה הכל כאן מנהל תוך מתיחות פנימית איומה.

 

סידורי הביטחון קפדניים, המשטרה מאיישת מוקד פניות בכל השפות, כוחות אבטחה מלווים את המשלחות מרגע נחיתתן ובבתי המלון בעיר. הפרוייקט בגני התערוכה אף הוא ערוך, מוכן ומוגן מסביב לשעון. בימים שלישי וחמישי יהיו תחרויות חצי הגמר ובשבת הגמר הגדול שבו יצפו בשידור חי מאות מיליונים מרחבי תבל.

 

מספר התיירים שהגיעו קטן בהרבה מהציפיות והאשמה העיקרית מוטלת על היוקר המטורף של בתי המלון. בשבוע האחרון אמנם הוזלו המחירים במידה ניכרת אך בינתיים לא נרשמת הנהירה המקווה. בדיזנגוף סנטר הוקם דוכן למכירת מזכרות במחירים שערורייתיים למשל כובע מצחייה פשוט ב-65 שקלים וההתעניינות דלה ביותר.

 

ובמחנה הישראלי מקווים שקובי מרימי יצליח בגרסה המתוקנת של שירו שלא לעשות בושות למדינה המארחת. בסך הכל הכל מקווים לחגיגה תרבותית ותיירותית שלא תופרע. מהמשטרה נמסר כי אין התרעות ספציפיות אך העירנות גבוהה ביותר.

 

עניין מרכזי