לחובבי המוסיקה היוונית: קאראס יופיע בתל אביב

ואסיליס קאראס, האבא של הזמרים, הוא גיבור תרבות ביוון, ברחבי אירופה ואמריקה. בגיל 16 הגיע לראשונה למועדון Prosfygas בסלוניקי וקיבל את ההזדמנות הראשונה לשיר. אף אחד לא נשאר אדיש כאשר שמעו את הקול העמוק והיחודי שלו והקהל התאהב בו מיד.

.

כך נולד מיתוס ואסיליס קאראס רק בן 16 הפך להיות כוכב בפרברי סלוניקי והשם שלו התפרסם בכול הבוזוקיות ביוון בפרק זמן קצר מאוד. בשנות ה 70 ביסס את מעמדו כאשר החל לשיר בסגנון העממי הלאיקה.

.

בשנות ה 80 הקליט את האלבום alismonites וזכה להצלחה עצומה. הסגנון המאוד יחודי של קאראס והפניה לקהל היווני בתעשיית חיי הלילה ביוון הזניקה אותו למעמד של כוכב לאומי. בשנת 96 כאשר הקליט בשיתוף עם Phoebus את האלבום tilefonise mou זכה להצלחה מסחררת. הקליט עשרות אלבומים שנמכרו במיליוני עותקים ברחבי העולם, בינהם אלבומים שזכו לאלבומי פלטינה וזהב. חלק מהלהיטים של ואסיליס קאראס בוצעו בישראל בעברית בינהם: “דברי אליי” בביצוע חיים משה. “הנשיקה” שביצעו איציק קלה ומושיק עפיה. “זה לא עושה לי כלום” שביצעו סטלוס ואורן חן ורבים אחרים.

.

מרבית שיריו של ואסיליס קאראס הן על אהבות אבודות. זכרונות. ושירים על עיר הולדתו . ואסיליס קאראס קידם את מיטב זמרי יוון מהדור הנוכחי בינהם: כריסטוס מנידיאטיס אשר מגיע איתו בישראל, פאולה, כריסטוס דאנטיס, אריני פאפאדופולוס ופנדליס פנדלידיס . שמות אלו הן חלק מהרשימה המאוד ארוכה, שזכו לחשיפה עצומה, לאחר שחלקו איתו את אותה במה.

עניין מרכזי