גדעון סער נגד תרגיל החסינות של נתניהו

חבר הכנסת גדעון סער הוא בכיר הליכוד הראשון, ובעצם חלוץ הח״כים מהקואליציה המיועדת של נתניהו היוצא בגלוי נגד משימת נתניהו להעביר חוק חסינות שימנע את העמדתו לדין. החוק שנתניהו זומם עליו אמור למלט גם את אריה דרעי, חיים כץ, דוד ביטן, ואולי גם ליצמן ואחרים מהעמדה לדין.

 

סער אמר: “מה שאזרחי ישראל שמעו גם ממני וגם מראש הממשלה עצמו ערב הבחירות זה שאין שום כוונה להעביר חוקים כאלה. חקיקה פרסונלית היא חקיקה לא נכונה שעלולה לפגוע באמון הציבור, בליכוד ולא יועיל לנתניהו”.

 

סער התייצב באולפן החדשות של קשת ואמר באומץ את האמת. הרי נתניהו עצמו אמר לפני הבחירות באותו אולפן שלא עולה בדעתו להעביר חוק חסינות כזה ולכן אין להסכים לכך, מה גם שמהלך כזה מהווה הונאת מצביעי הליכוד שאולי היו מצביעים אחרת לו הצהיר נתניהו למפרע על כוונותיו האמיתיות.

 

 

סער: “חוק החסינות הקיים 14 שנה, הוא חוקק והרחיב את העילות בגינן הכנסת יכולה שלא להסיר חסינות בתגובה לפסיקה של בג”ץ. בחוק הקיים ישנן טענות חזקות שאם ראש הממשלה לא יצליח בשימוע, ואני מקווה שהוא יצליח, הוא יכול לבוא על בסיס החוק הקיים ואותו רוב שבאמצעותו רוצים עכשיו לשנות את הכללים”.

.

סער הוסיף: “אני מקווה שהדבר הזה לא יקרום עור וגידים. הוא יפגע בליכוד, יגרור מחלוקת מיותרת ולא יואיל לראש הממשלה״.

.

מקורבי נתניהו נשלחו לגנות את סער אבל מדובר בסנונית ראשונה ומבורכת שאולי תמנע את חורבנה המיידי של הדמוקרטיה בישראל ואת חורבן מערכת החקירות והמשפט.

 

עניין מרכזי