ליברמן: לא נוותר – לא ניתן לחרדים להשתלט על המדינה

החרדים מתבצרים וטוענים שאין סיבה שיגמישו עמדות. סגן השר ליצמן הסביר שלחרדים במפלגתו ולדתיים יש ביחד 20 מנדטים אם סופרים גם את ש״ס והבית היהודי באותה סירה טובענית אז מצידו שליברמן יתפשר ולא החרדים.

 

הבעיה היא רק שהחרדים הגישו דרישות שהן בנתיב הבטוח להפיכת ישראל לרפובליקה פסאו-חומייניסטית קיצונית. הסוכריה שלהם לביבי: להעביר ויהי מה עבורו את החוקים שיהרסו את בית המשפט, יפוררו את המשטרה ויבטיחו לו הימנעות מהעמדה לדין.

 

וליברמן פירסם את גירסתו לדרמה הפוליטית, שמן הסתם תיפתר עד יום שלישי. אביגדור ליברמן כתב:

“אל תחפשו מתחת לפנס. במהלך הבחירות הבטחנו לתמוך בנתניהו לראשות הממשלה, ולצד זה הצגנו סדר יום חד וברור: ביטחון, עליה וקליטה, דת ומדינה. נושא גיוס בני הישיבות היה אחד הסעיפים המרכזיים בסדר היום של “ישראל ביתנו”.

.

״לאחר הבחירות, כפי שהתחייבנו, המלצנו לנשיא המדינה על בנימין נתניהו כמועמד להרכיב את הממשלה. יחד עם זאת, לא התחייבנו להתבטל בפני הליכוד ולוותר על העקרונות הבסיסיים שלנו. בכל הופעה שלי לפני הבחירות, תוך כדי הבחירות וגם אחרי הבחירות הבהרתי באופן שאינו משתמע לשני פנים, שלא יהיו שום ויתורים בנושא חוק הגיוס, שהובא להצבעה בקריאה ראשונה כפשרה ממלכתית, מאוזנת ומוסכמת על המפלגות החרדיות”.

.

ליברמן לא עוצר וממשיך:

“אנחנו בעד ממשלה לאומית! אנחנו נגד ממשלה חרדית! כאשר מדברים על התחייבויות ועל ממשלת ימין, כדאי לזכור שבנימין נתניהו חתום בחתימת ידו על הסכם קואליציוני עם “ישראל ביתנו” משנת 2009 בו התחייב על מיגור שלטון החמאס  נתניהו הוא שחתום בחתימת ידו על הסכם קואליציוני עם “ישראל ביתנו” משנת 2016 בו התחייב על תמיכה בחוק עונש מוות למחבלים, חוק שהוא בעצמו טרפד בהמשך. נתניהו הוא זה שטרפד פינוי בניה פלסטינית בלתי חוקית בחאן אל–אחמר ובסוסיא, למרות אישור בג”ץ.”

.

ליברמן מסיים כך: “לא צריך לחפש מתחת לפנס, ולא צריך לחפש מניע נסתר. אני פונה לחבריי בליכוד, תפסיקו לשקר לעם ישראל ולומר ש”ישראל ביתנו” מחפשת סיבות לא להיכנס לממשלה. תתחייבו להעביר את חוק הגיוס בקריאה השנייה והשלישית בנוסח המקורי ותראו איך הכל מסתדר. נסו אותנו.”

.

ונתניהו מייד מצהיר שלא צריך ללכת לבחירות חדשות ואכן הוא ע ל כדי שזה לא יקרה.

רמי יצהר, עניין מרכזי