התקרית העניקה לקומנדו הימי הזדמנות מצויינת לתירגול השתלטות

כוח של חיל הים השתלט על האונייה, עצר חשוד, אזרח טורקי, שהועבר לחקירת כוחות הביטחון. בכך מגיעה לסיומה הדרמה הגדולה כשנראה שהרקע הוא פלילי ולא ביטחוני.

 

הכל אירע בחג השבועות ועורר עניין גדול בארץ ובעולם הנה הדיווח שפורסם: תקרית ספק ביטחונית ספק פלילית מתרחשת מאז הלילה סמוך לנמל חיפה. ספינת משא טורקית ענקית, הנושאת מכולות וסחורות בהיקף גדול, מעורבת בתקרית.

 

האונייה שיצאה מטורקיה תחת דגל פנמה עדיין תחת מצור של כוחות צבא ומשטרה מהים ומן האוויר. המתח גבוה. על פי דיווחים זרים, המסתננים הסמויים החלו להתפרע על האונייה לאחר שנחשפו. הם הצליחו לחדור לגשר הפיקוד, התבצרו ואיימו להצית את האונייה. צוות האונייה הפעיל קריאות מצוקה וכוחות משטרה וצבא נערכו במהירות לפעולה.

 

האונייה הנושאת את דגל מדינת פנמה, המתינה להיכנס לנמל חיפה בדרכה מנמל מרסין שבדרום מזרח טורקיה. מדובר צה”ל נמסר כי התקבל דיווח מהספינה על הצתת שריפה על גבי הסיפון בידי גורמים לא מזוהים. עוד נמסר כי האירוע בשליטה ובמעקב, וכי הכוחות פועלים בשיתוף משטרת ישראל תוך תיאום עם אנשי הצוות על הספינה. לא ידוע על נפגעים על גבי הסיפון.

 

ממה שניתן לדווח עד כה, פרצה אש בספינה. כוחות רבים של צה״ל בהם כוחות חיל הים וחיל האוויר משתתפים בפתרון הנושא. על סיפון הספינה הזו נמצאו לפחות ״שני נוסעים סמויים בלתי מדווחים״. הללו התגלו ואז נקטו פעולות אלימות, התבצרו כלאו ספנים של האונייה ואיימו להטביע את האונייה.

 

מצה״ל נמסר כי במהלך הלילה התקבל דיווח מספינת מסחר זרה העוגנת בסמוך לחוף בצפון הארץ, על הצתת שריפה בגוף הספינה על ידי גורמים לא מזוהים. האירוע במעקב ובטיפול כוחות צה״ל מזרוע הים הפועלים בשיתוף משטרת ישראל במרחב תוך תיאום עם הספינה. האירוע בשליטה.

 

עניין מרכזי