מאות אלפים השתתפו במצעד הגאווה בתל אביב

החגיגה השנתית בעלת הגוון הפסטיבלי והקרויה מצעד הגאווה, עברה בשלום ביום שישי. להערכת העירייה השתתפו באירועים השונים כרבע מיליון בני אדם, ברובם גברים גאים לבושים למחצה עד למינימום כשחלקם עטויים דגלים וסמלים שונים של החבורה ההומו לסבית טרנסג׳נדרית.

 

ראש העיר המארחת רון חולדאי:

“מגיע לכולנו להרים את קולנו ולבוא ולומר שאחרי הדרך הארוכה שהלכנו יש עוד הרבה מה לעשות”. הוא הוסיף: “אני מבטיח לכם שלא נרפה ולא נוותר ונמשיך להיאבק עד שנראה שוויון מלא במדינת ישראל. חג שמח”.

 

נשיא המדינה, ראובן ריבלין שיגר לחוגגים ברכה מוקלטת שבה אמר: “מדינת ישראל יש רק אחת וכולם חיים בה יחד. דעות הן מורכבות. חברי הקהילה מתגוררים גם בתל אביב וגם במקומות אחרים, חלקם מצביעים לשמאל, חלקם למרכז וחלק לימין. יש בהם יהודים ויש גם ערבים. הלהט”ב הם חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית. יש לשמור את הקהילה ולטפח אותה”.

 

ח”כ איתן גיזנבורג מכחול לבן: “היום נמצאים איתי בן זוגי, יותם, עם שני ילדינו ואנחנו מ-ש-פ-ח-ה! ולא יעזור לכל ה’דנה ורונים’ למיניהם ולכל הארגונים הקיצוניים והחשוכים – אותנו לא תצליחו להעלים. אנחנו מצפים מהכנסת לחוקק את החוקים שיאפשרו לנו שוויון זכויות מלא ולבטל חוקים מפלים. ונאבק על זה. אנחנו מצפים מהממשלה – לקדם מדיניות ממשלתית שלא תפלה את חברי הקהילה הלהט”בית. ונמשיך לדרוש את זה. אנחנו דורשים לעגן את המובן מאליו בחקיקה”.

 

עניין מרכזי